Đere osvojio drugu ATP titulu u karijeri!

Srpski teniser imao je sjajnu nedelju na turniru na Sardiniji

• 3
Laslo Đere Foto: Twitter.com

Laslo Đere pobedio je Italijana Marka Čekinata sa 2:0 (7:6, 7:5) u finalu turnira na Sardiniji i došao do svoje druge ATP titule, ali iz klase 250.

Podsetimo, Đere je osvojio svoju prvu ATP titulu prošle godine u Rio De Žaneiru i to u klasi 500.

Prvi set je protekao u velikoj borbi dva igrača, dva brejka su viđena odmah na startu, tako da je i dalje rezultat bio izjednačen, a iako se mučio na svom servisu Đere je uspeo da izbori taj brejk. Tamo je dominirao i vrlo brzo poveo sa 6:1, a zatim i priveo set kraju.

U drugom setu mnogo bolja igra Đerea, ali ne dovoljno konkretna. Imao je odmah brejk loptu na startu i iskoristio je za 2:0, ali nije potvrdio brejk već mu Čekinato oduzima servis za 1:2, a kasnije pravi još jedan brejk za 3:2.

Imao je Đere priliku da u ovom setu ranije reši meč jer je na 5:4 prpustio meč loptu, ali je kasnije to nadoknadio brejkom za 7:5 i pobedom.