Evo kada će Đoković na Krajinovića u Beču: Ćorić prošao dalje, srpsko-hrvatski derbi u drugom kolu

Prema rasporedu, meč Đokovića i Krajinovića je drugi u toku dana, a jedan od njih već zna i narednog rivala

• 0
US Open Tennis Foto: Tanjug/AP

Hrvatski teniser Borna Ćorić pobedio je Tejlora Frica u prvom meču ATP turnira u Beču i u drugom kolu sastaće se sa jednim od dvojice srpskih igrača.

Žreb je ukrstio Novaka Đokovića i Filipa Krajinovića već na startu turnira u prestonici Austrije, pa će oni na Ćorića koji je slavio za 90 minuta - 6:4 i 6:4.

Ćorić, trenutno 24 igrač sveta je potvrdio solidnu formu i samo je početak meča, a onda i početak drugog seta doneo malo nesigurnosti.

Nju njegov rival nije iskoristio u drugom gemu prvog seta, kada je imao dve šanse da oduzme servis Hrvatu, a onda i u četvrtom gemu drugog seta kada je imao još jednu brejk loptu i šansu da povede 3:1.

Borna je u prvom poravnao na 1:1, pa do finiša seta vrebao priliku i popuštanje Frica.

Dočekao ga je u devetom, veoma dugom i napornom gemu u kom je Fric prvi odstupio i prepustio servis Ćoriću, a ovaj je servisom rešio set.

Tokom drugog, Ćorić je spasao brejk loptu i izjednačio na 2:2, pritisnuo je Frica opet u devetom gemu i iskoristio drugu šansu da povede sa 5:4 i odservira za pobedu.

U drugom kolu ga čekaju Novak ili Filip, koji će u utorak igrati otprilike oko 15 sati i 30 minuta.

Prvi meč dana u utorak igraju Grigor Dimitrov i Karen Hačanov, dok istog dana svoj meč igra i naš Dušan Lajović.

Doduše, on neće igrati na centralnom terenu, već na "next gen" terenu, oko 17 sati. Njegov protivnik je Italijan Lorenco Sonego.