• 0

Medvedev bio na ivici poraza, pa velikim preokretom prošao u četvrtfinale Beča

Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u četvrtfinale turnira u Beču pobedom nad Kanađaninom Vasekom Pospišilom u tri seta

• 0

Medvedev je slavio posle preokreta za dva sata provedenih na terenu sa 4:6, 6:3 i 6:2.

Šesti teniser planete nije od starta krenuo sa dobrom igrom, naročito ne sa onom koja ga je krasila prošle godine u ovo vreme kada je delovao nepobedivo.

Medvedev je do sredine prvog seta bio u prednosti, ali je Pospišil do 3:3 već propustio nekoliko brejk lopti. Umesto da mu se one u sedmom gemu obiju kao bumerang o glavu, Medvedev je treću u tom gemu izugbio i Pospišil je poveo 4:3, posle čega je odservirao za set.

U nastavku meča je Medvedev bio taj koji napada i pritiska, Pospišil je bio prinuđen na greške i na 3:3 je izjednačio posle pet propuštenih brejk šansi za Rusa.

Medvedeva je taj gem istrošio, pa umalo nije izgubio svoj servis u sedmom gemu. Da se to desilo, Pospišil bi bio vrlo blizu pobede.

Ovako, već u osmom gemu Rus pravi brejk i okreće stvari u meču u svoju korist. Treći set je bio najkraći od tri odigrana (36 minuta), jer je Medvedev sa dva brejka lagano overio trijumf.

U sledećoj rundi ga čeka Kevin Anderson, koji je u sredu bio bolji od Pabla Karenjo-Buste u dva seta. Da podsetimo, u četvrtak su odigrana još tri meča do 18 sati.

Evans je pobedio Rodionova sa 7:5, 6:3, Lorenco Sonego je pobedio Huberta Hurkača 7:6 (6) i 7:6 (2), dok je Andrej Rubljov dobio meč posle tri gema predajom Janika Sinera.