Katastrofa srpskih tenisera u Dohi: Posle Lajovića, poraz na startu doživeo i Filip Krajinović

Od njega je bolji bio David Gofan u dva seta

• 3
Filip Krajinović Tanjug

I drugi srpski teniser izgubio je na startu turnira u Dohi. Filip Krajinović poražen je od Belgijanca, Davida Gofana već posle dva seta – 0:2 (4:6, 4:6). Prethodno je Dušan Lajović poražen od Martona Fučoviča.

Prvi set je bio prilično ravnopravan, a trenutak odluke desio se u sedmom gemu kada je Gofan iskoristio brejk loptu i poveo sa 4:3. Belgijanac je ovu prednost uspeo da očuva i poveo je u setovima posle 36 minuta igre.

U drugom setu je Gofan do brejka stigao u petom gemu, ponovo Krajinović nije mogao da uzvrati, pa je Belgijanac gotovo rutinski prošao u narednu fazu turnira.

On je ovu nedelju započeo na 14. mestu na ATP listi, a mogao bi da napreduje u slučaju dobrih rezultata u Dohi. Naredni protivnik biće mu Tejlor Fric, koji je bez izgubljenog seta savladao Lorenca Sonega.