• 0

Velika šteta: Đere bio na pragu odbrane titule, pa dopustio preokret i poraz u finalu Kaljarija

, Telegraf

Ogroman uspeh Lacija!

• 0

Srpski teniser Laslo Đere nije uspeo da odbrani titulu osvojenu prošle godine na Sardiniji, jer je posle preokreta poražen u velikom finalu turnira u Kaljariju od domaćeg tenisera Lorenca Sonega sa 2:6, 7:6(5), 6:4.

Meč je trajao nešto više od tri sata, a Laci je vrlo lako dobio prvi set i najavio jedno lepo veče za srpski tenis. Ipak, sve se iskomplikovalo u drugom setu gde je Đere uspeo da se vrati iz zaostatka od jednog gema, a onda nije imao sreće u taj-brejku iako je bio na samo dva poena od titule.

Ostao je glavom Laslo tamo gde nije smeo - tamo gde su mu je ostala prilika da zaključi meč. Tako je u petom gemu trećeg seta izgubio svoj seriv, što je Sonego oberučke prihvatio i priveo priču kraju za titulu u singlu koju je povezao sa trofejom u dublu na istom turniru.

Na 5:4 za Italijana, Đere je imao čistu poziciju da sebi izgradi brejk loptu, ali je pogodio vrh mreže, te nakon toga više nije bilo nade u drugi razvoj događaja.

Velika šteta, jer je ovo mogao da bude i treća ATP titula za Đerea, nakon što je u prošla dva finala trijumfovao u Rio de Žaneiru i upravo u Kaljariju.