Velika šteta! Međedović bez glavnog žreba Serbia Opena, Banjis slavio drugi put u nedelju dana

, Telegraf

Svakako, vidimo da je Hamad spreman za veliku scenu

• 0

Srpski teniser Hamad Međedović, na veliku štetu, nije uspeo da se plasira u glavni žreb Serbia Opena pošto je poražen od Fakunda Banjisa iz Argentine sa 6:4, 6:2.

Ovo je drugi poraz Međedovića od Argentinca u nedelju dana, jer je Banjis slavio i na Čelendžeru koji je prethodnio ATP turniru u Beogradu.

Hamad je napravio sjajan rezultat izbacivši Galana Riverosa u prvom kolu kvalifikacija, ali argentinski predstavnik nije dobro "legao" 17-godišnjem predstavniku Srbije.

Međedović je bio jedan brejk u deficitu u prvom setu, ali je uspeo da to anulira i uključi se rezultatski u igru. Ipak, Argentinac je još jednom oduzeo servis našem teniseru i zaključio prvi set.

U drugom setu je to izgledalo dosta drugačije. Banjis je pojačao tempo, napravio dva brejka, odbranio svoj servis kada je bilo najpotrebnije i priveo priču kraju.

Argentinski igrač je tako uspeo da se plasira u glavni deo žreba gde će u narednim satima saznati protivnika.