• 0

Ludilo života: Porazio Švarcmana, a pre mesec dana nije mogao da osvoji juniorski turnir u Pančevu!

, Telegraf

ITF juniorsko takmičenje u Pančevu bio je njegov cilj, ali nije uspeo da ga osvoji.

• 0
Danil Ostapenkov

Printskrin: Twitter/Davis Cup

Jedva punoletni Danil Ostapenkov u svom trećem profesionalnom meču je uspeo da donese bod Belorusiji tako što je napravio verovatno i najveće iznenađenje u ovom veku savladavši Dijega Švarcmana na šljaci u dva seta - u Argentini!

Ta vest je svakako okružila svetom, ali neke pojedinosti još uvek nisu bilu poznate, a ovu pobedu čine još većom.

Ostapenko je prvi profesionalni meč odigrao u martu 2020. godine, takođe je predstavljao Belorusiju u Dejvis kupu, a poražen je od Dominika Kepfera iz Nemačke.

Nakon toga, vratio se juniorskim turnirima, a samo mesec dana pre senzacije, Ostapenkov je došao u Srbiju kako bi odigrao meč sa vršnjacima.

U finalu ga je savladao takođe, makar za sada, anonimni Olaf Pieškovski 7:5, 6:1.

Ipak, osvojio je u dubl konkurenciji sa Konstantinom Žežnovim savladavši naš par u sastavu Nikola Zekić i Veljko Krstić.

Od poraza u juniorskom okršaju u Pančevu do pobede nad čestim članom Top 10 ATP liste, i to sve u mesec dana.

Nakon potpunog iznenađenja, Ostapenkov je poražen narednog dana od Federika Korije 6:3, 6:1, tako da je Argentina ipak slavila u duelu sa Belorusima.

Koliko Belorus misli o tome nakon pređašnjeg podviga, pitanje je.