• 0

I Đokovićev prijatelj pao pred Endijem: Mari u četvrtfinalu Meca, probudio se Britanac iz dubokog sna

• 0
Endi Mari

Višestruki Grend slem šampion Endi Mari veoma dobro krči svoj put na turniru u Mecu, pa je na putu do četvrtfinala savladao i Vaseka Pospišila sa 6:3, 6:3.

Poznato je da je Pospišil veliki prijatelj Novaka Đokovića, a Kanađanin je morao da položi oružje pred boljim nakon 84 minuta igre.

Prvi set je prilično lako pripao Mariju koji je napravio dva brejka, dok je u drugom bio u zaostatku, ali je ponovo dva puta oduzeo servis protivniku i tako zaključio meč.

Endi je dobio pozivnicu za turnir u Francuskoj, a nakon što je izbacio Iga Ambera u prvom kolu, te sada Pospišila, očekuje ga još dosta posla do eventualne titule.

Za polufinale će igrati protiv pobednika duela prvog nosioca Huberta Hurkača i Luke Puija.