Lajović prvi teniser koji je slavio u Parizu, sledeći rival je Zverev

Srbin bolji od Amerikanca Mekdonalda

• 1
Tenis Dušan Lajović Foto: Tanjug/AP

Srpski teniser Dušan Lajović prvi je teniser na ovogodišnjem turniru u Parizu koji je upisao trijumf, pošto je u dva seta bio bolji od Amerikanca Makenzija Mekdonalda - 6:3, 6:4!

Meč je trajao 68 minuta, a Lajović protiv 54. tenisera sveta nijednom nije izgubio servis. Doduše, sam je dva puta uzeo brejk rivalu, što mu je bilo dovoljno da zakaže duel sa Aleksanderom Zverevom.

Lajović je odlično otvorio meč i već u 4. gemu je uzeo brejk. POoeo je sa 4:1, da bi pri rezultatu 4:2 uspeo da odbranio brejk šansu koju je imao rival i u nastavku realizuje svoju prvu set loptu.

U drugom setu smo videli strašne servis gemove Amerikanca koji je prva tri dobio sa nulom. Međutim, pri rezultatu 3:3, Lajović je imao četiri brejk lopte, poslednju je iskoristio i trasirao sebi put u narednu rundu.