Kanada eliminisala branioca trofeja Rusiju i plasirala se u finale ATP kupa

Odlučio je meč dublova

• 0
Denis Šapovalov, Feliks Ože Alijasim, Kanada, ATP kup Foto: Tanjug / AP

Teniska selekcija Kanade savladala je Rusiju rezultatom 2:1 i plasirala se u finale ATP kupa.

Kanada je povela sa 1:0 pošto je Denis Šapovalov savladao Romana Safiulina nakon tri seta (6:4, 5:7, 6:4).

Rusija je lako stigla do izjednačenja nakon što je Danil Medvedev ''počistio'' Feliksa Ožea-Alijasima sa 6:4, 6:0.

O finalisti je odlučivao meč dublova, a parove su činili teniseri koji su nastupali i u singl mečevima. Prvi set dobila je ruska kombinacija sa 6:4, dok je drugi set pripao Kanadi sa 7:5. Odlučivao je super taj-brejk u kom su bolji bili mladi kanadski teniseri, pa su tako eliminisali aktuelnog šampiona reprezentaciju Rusije.

U finalu koje je na programu u nedelju protivnik Kanađana biće teniseri iz Španije.