Filip Krajinović preko Đokovićevog prijatelja do polufinala Monpeljea

Srpski teniser nastavlja sa odličnim partijama u Francuskoj

• 1
Filip Krajinović Foto: AP/Tanjug

Filip Krajinović, drugi najbolji teniser Srbije, plasirao se u polufinale turnira u Monpeljeu savladavši Damira Džumhura rezultatom 2:0.

Krajinović je meč otvorio brejkom u prvom servis gemu rivala i poveo je sa 2:0, ali je teniser iz Bosne i Hercegovine ekspresno vratio brejk, da bi u sedmom gemu stekao brejk prednosti. Tada je na isti način uzvratio Krajinović, a onda je u 12. gemu prvog seta napravio ključni brejk i osvojio taj deo igre rezultatom 7:5.

U drugom setu srpski teniser je imao dosta lakši posao. Neizvesno je bilo do rezultata 2:2, a onda je Krajinović vezao četiri gema u nizu i za sat i 39 minuta igre plasirao se u polufinale.

Tamo će za protivnika imati boljeg iz duela u kom se sastaju Roberto Bautista-Agut i Aleksandar Bublik.

Damir Džumhur je inače veliki prijatelj Novaka Đokovića, a pažnju javnosti izazvao je i njegov komentar na kraju finala Australijan opena.