Novak saznao rivala u polufinalu Pariza: Grk bez po' muke do duela sa Srbinom

Potpuno očekivano

• 2
Novak Đoković, Stefanos Cicipas Foto: Independent Photo Agency Srl / Alamy / Alamy / Profimedia

Naš teniser, naš Novak Đoković je saznao rivala u polufinalu mastersa u Parizu, a to je Stefanos Cicipas koji je sa ubedljivih 2:0 bio bolji od Amera Tomija Pola - 6:2, 6:4.

Cicipas nije dopustio nikakvo iznenađnje, 5. teniser sveta je od samog starta meča protiv znatno slabije rangiranog Pola "ubacio u turbo" i poput njegovog narednog rivala "počistio" protivnika sa terena. Trebalo mu je takođe nešto više od jednog sata.

Grk je prvi set dobio ubedljivo sa 6:2, kada je uspeo da osvoji dva brejka, jedan na samom startu, drugi na samom kraju, dok je negde sredinom seta odbranio i čak tri brejk lopte, što bio i prelomni momenat. Drugi set je bio prilično rezultatski interesantniji, ali je Pol na samom kraju poklekao i dopustio Cicipasu da uzme brejk, a samim tim i meč.

Meč između Novaka Đokovića i Stefanosa Cicipasa je zakazan za 16 časova i 30 minuta u subotu, 5. novembra.