≫

Kecmanović će igrati za trofej: Miša u finalu Delrej Biča, protiv Amerikanca na njegovom tlu za naslov!

• 2
Miomir Kecmanović, Jošihito Nišioka Foto: AP/Tanjug

Srpski teniser Miomir Kecmanović imaće priliku da po drugi put podigne ATP trofej pošto se plasirao u finale Delrej Bića pobedom protiv Radua Albota 7:6(8), 3:6, 6:2.

Veoma zanimljiv meč trajao je dva i po sata, a Miša je priuštio pravi rolerkoster emocija - od najboljih do najgorih i nazad.

Nakon Kicbila, Kecmanović bi mogao i do druge titule na turnirima iz serije 250 pošto je slavio u Kicbilu.

Srbin će se u finalu sastati sa boljim iz duela dva Amerikanca, Tejlora Frica i Mekenzija Mekdonalda, a nema sumnje da, ko god prođe, bude veliki izazov za Miomira.

Što se tiče samog meča, nije bilo brejkova u prvom setu, iako je Kecmanović imao prilike za to u drugom i četvrtom gemu.

Propuštene prilike su ga umalo koštale, pogotovo zato što je Albot imao tri set lopte u taj-brejku, ali je srpski igrač sve to spasao, prešao u prednost i iskoristio prvu za vođstvo.

Drugi set nije bio baš dobar po našeg, ali je bio siguran po moldavskog tenisera koji je oduzeo servis u drugom gemu, došao do 3:0 i tako produžio korak do izjednačenja.

Albot je čak napravio odmah i brejk u trećem setu, ali je pretrpeo ribrejk od Kecmanovića koji je nakon toga odigrao sigurno, čak i furiozno do kraja, pa se možemo nadati sličnoj igri i u samom finalu.