Lajović nije uspeo da vrati Đokovića na prvo mesto: Alkaraz "preskočio" Srbina za osminu finala Majamija

Alkaraz će još neko vreme imati "pogled sa vrha"

• 6
Dušan Lajović Foto: MN Press

Srpski teniser, Dušan Lajović poražen je u trećem kolu ATP turnira u Majamiju sa 2:0 (6:0; 7:6) u setovima od Španca, Karlosa Alkaraza.

Španac gotovo da nije grešio u prvom setu, koji je završen bez osvojenog gema za Dušana Lajvoića - 6:0. U drugom setu, kao da se probudio srpski teniser, te je tokom većeg dela seta uspevao da izađe na kraj sa Alkarazom.

Ipak, bilo je i malo neizvesnosti u finišu, s obzirom na to da je Lajović pri rezultatu 5:4 u korist Španca uspeo da dođe do brejka, i tako uvede drugi set u neizvesnu završnicu.

Otišlo se i u taj-brejk, ali čini se da Lajović nije imao dovoljno snage da dođe do izjednačenja i potpunog preokreta, te je drugi set okončan sa 7:6 (7:5) Lajović tako nije uspeo da odigra "za Đokovića", jer da je uspeo da trijumfuje, Novak bi se ponovo vratio na prvo mesto na ATP listi.

Ovako, Alkaraz će još neko vreme imati "pogled sa vrha".