Međedović lako pao na startu Kicbila: Specijalista za šljaku iz Argentine eliminisao Hamada

• 1
Hamad Međedović Foto: Telegraf

Srpski teniser Hamad Međedović nije uspeo da preskoči prvu prepreku na turniru u Kicbilu pošto je poražen od Sebastijana Baeza iz Argentine - 6:4, 6:2.

Meč je trajao 88 minuta, a Hamad je imao dva momenta kada je možda mogao da preokrene čitavu situaciju u svoju korist.

U prvom setu je dopustio protivniku da prelako dođe do 4:1 uz dva brejka, a onda je počeo da vadi čitavu situaciju do lepe prilike na 5:4 kada je propustio dva djusa.

Kada je sve krenulo nizbrdo i Baez ponovo oduzeo servis u drugom setu, Hamad je imao brejk loptu da se vrati na 2:2, ali i to je propušteno.

Nakon toga je sve skliznulo u jedan brzi poraz koji će za kratko zaustaviti napredovanje Međedovića na ATP listi.

Možda bi srpski predstavnik mogao svakako da napreduje za mesto ili dva, ali to sve zavisi od rezultata onih tenisera koji se nalaze oko njega i 147. pozicije na rang listi.

Baez nastavlja takmičenje protiv pobednika duela Pelja - Karbaljes Baena, a Srbija ima još dva predstavnika u Kicbilu u vidu Lasla Đerea i Dušana Kecmanovića.