Alkaraz sa 100 života: Karlitos preokrenuo sa dva taj-brejka, ušao u četvrtfinale Toronta

• 3
Karlitos Alkaraz, Karlos Alkaraz Foto: Tanjug / AP

Prvi teniser sveta Karlos Alkaraz uspeo je krajnjim naporima da preživi na Mastersu u Torontu i da se domogne četvrtfinala preokretom i pobedom protiv Huberta Hurkača sa 3:6, 7:6(2), 7:6(3).

Meč je trajao dva sata i 41 minut, a Hurkač je, isto kao i Novaku Đokoviću na Vimbldonu, pravio ogromne probleme servisom i gurao u pojedinim momentima bez greške.

Napravio je prvi brejk i stigao do 3:0, a Karlos je imao priliku na 3:1 da se potpuno vrati, ali nije uspeo i izgubio je prvi set.

U drugom je Poljak odmah oduzeo servis protivniku i najavio veliko iznenađenje, ali već u narednom stiže ribrejk za 1:1.

Nakon toga, borba do taj-brejka i poravnanje, a onda se učinio lak hod sa duplim brejkom za 5:2 Alkaraza koji je već video pobedu.

Ipak, Hurkač pravi dramu, dolazi do preokreta od 6:5 i obezbeđuje još jedan taj-brejk koji se ponovo nije dobro završio po njega.

Sledeći protivnik će biti Tomi Pol koji je u dva seta bio bolji od zemljaka Markosa Girona.

Alkaraz sada pravi čisti plus u bodovima u odnosu na Novaka i mogao bi da ode i na +1000 ukoliko osvoji turnir.