Potpuni potop Endi Mareja: Vodio ubedljivo, servirao za pobedu, pa izgubio od Australijanca

Britanac propustio savršenu priliku...

• 0
Andy Murray, Endi Marej, Endi Mari Foto: Tanjug / AP

Aleks De Minor ostvario je iznenađujuću pobedu u prvom kolu Mastersa u Parizu, savladavši Britanca Endija Marija rezultatom 2:1, po setovima 7:6 (7:5), 4:6, 7:5.

Ova pobeda je posebno zapažena zbog činjenice da je Marej imao vođstvo od 5:2 i servis u trećem setu. Duel u Parizu trajao je tri sata i jedan minut.

U prvom setu su obojica igrača ostvarila po jedan brejk. Međutim, De Minor se bolje snašao u tajbrejku i osvojio set.

Marej je reagovao snažno u drugom setu, ostvarivši dva brejka, jedan više od svog protivnika, čime je izjednačio meč.

U trećem setu, Marej je stekao prednost od čak dva brejka i servirao za pobedu pri rezultatu 5:2. Međutim, De Minor se uspešno vratio u meč, vezao pet gemova i napravio tri uzastopna brejka, što mu je omogućilo veliki preokret i plasman u drugo kolo.

U narednom kolu, De Minor će se suočiti s pobednikom meča između Dušana Lajovića i Francuza Benžamena Bonzija, koji je na programu 31. oktobra.