Alkaraz kao brzi voz "preslišao" Rubljova i upisao prvu pobedu u Torinu

Rusu nije dat ni promil šanse

• 0
Karlos Alkaraz Foto: Tanjug / AP

Španski teniser Karlos Alkaraz oporavio se od uvodnog poraza i pobedio je Rusa Andreja Rubljova 7:5, 6:2 u meču drugog kola "Crvene grupe" na Mastersu u Torinu.

Meč je trajao 75 minuta iako je u prvom setu viđena nešto veća borba, a brejka nije bilo do jedanaestog gema.

Tada je Španac iskoristio jednu od dve prilike koje su mu se ukazale i povratka za Rubljova više nije bilo.

Od početka drugog seta bilo je jasno da će Alkaraz najverovatnije u nešto lakšem ritmu okonšati meč, pošto je Rus izgubio prednost svog servis već u prvom gemu. Razlika je samo potvrđena u sedmom.

Španac je tako došao do prve pobede pošto je u prvom kolu izgubio Aleksandra Zvereva 2-1. Upravo će Nemac nešto kasnije tokom dana igrati svoj meč druge runde protiv Danila Medvedeva. Rubljov je faktički završio učešće na turniru i ostaju mu samo teoretske šanse.