Šok u Majamiju: Rubljov izgubio od 60. tenisera sveta

S. P.

Češki teniser napravio možda i najveće iznenađenje turnira

• 1
Janik Siner, Andrej Rubljov Foto: AP/Tanjug

Ruski teniser Andrej Rubljov doživeo je težak poraz u drugom kolu ATP turnira u Majamiju od strane Tomasa Mahača rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4.

Rivali su imali veliku borbu tokom celog meča, a u prvom setu Čeh je uspeo da "ukrade" protivniku jedan brejk u petom gemu meča.

Drugi set je imao gotovo isti ishod, Mahač je uspeo da slavi istim rezultatom, sa tim da je brejk napravio već u trećem gemu i tako šokirao rivala.

Ovom pobedom 60. teniser sveta u narednoj rundi igra protiv pobednika meča Endija Mareja i Tomas Martina Ečeverija.