Aleksandra Krunić bez četvrtfinala Majamija: Amerikanke jače u supertajbrejku trećeg seta

S. T.

Nije mogla srpska teniserka dalje

• 0
Aleksandra Krunić Foto: PA Images /Alamy / Profimedia

Srpska teniserka, Aleksandra Krunić nije uspela da se plasira u četvrtfinale WTA turnira u Majamiju, pošto je zajedno sa svojom partnerkom u dublu, Šuko Ajoamom iz Japana poražena od Azije Muhamed i Ališe Parks iz SAD-a - 1:2 (4:6, 6:4, 8:10).

Meč je potrajao oko sat i 36 minuta i može se reći da su Srpkinja i Japanka propustile veliku šansu da prođu dalje.

U prvom setu su Šuko i Aleksandra uspele da vrate rano izgubljeni brejk, a na kraju su ga opet dopustile u poslednjem gemu ovog dela igre i tako su Amerikanke povele u setovima.

Drugi set je doneo brejk već u prvom gemu za Krunićevu i Ajoamu, a njih dve su ga sačuvale sve do samog kraja. Usledio je supertajbrejk u trećem setu.

Tamo su Šuko i Aleksandra povele sa 5:7, delovalo je da imaju veliku šansu da završe meč pobedom, ali su rivalke napravile seriju 5:1 i na kraju ipak slavile veliki trijumf i plasman u četvrtfinale.