
Osvojila 4 GS titule, bila 1. na svetu, Đoković joj nudio pomoć, a sada je uradila veliku stvar prvi put
Žarila je i palila Naomi Osaka od 2018. do 2021. godine, osvojila po dve titule na Australijan Openu i US Openu, bila prva na svetu tokom 2019, ali su zatim došli problemi sa povredama i oni psihološke prirode. Zbog toga je neko vreme nismo gledali, a sada možda posmatramo veliki povratak.
Japanka i dalje ima samo 27 godina, igrala je finale Oklenda početkom godine, a sada je odlučila da se pojavi na Čelendžeru u Sen Malou i osvojila titulu! Verovali ili ne, njenu prvu ikada na šljaci.
U finalu je porazila Kaju Juvan iz Slovenije, koja je bila najveće iznenađenje turnira i sa 515. mesta došla do kraja, pa je Osaka osvojila čak i svoj prvi Čelendžer, pošto je ona taj korak u svojoj karijeri maltene preletela i posle jednog finala 2015, faktični direktno prešla na WTA.
Lep trenutak u karijeri za Osaku, koja će od ponedeljka biti na 48. mestu na planeti.
Podsetimo, njoj je u najtežim trenucima u karijeri čak i Novak Đoković nudio pomoć i lepo je videti je opet na nivou, nadamo se uskoro i najvišem.
(Telegraf.rs)
Video: Vilander za Telegraf: "Novak Đoković je najveći teniser svih vremena"
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.