Negde sredinom 90-ih je zaživela ta fora "džaba ste krečili". Neko je na zidu nešto napisao, neko je taj isti zid sveže okrečio, a onda je onaj prvi žvrljnuo tu poznatu parolu eto čisto da ne bi ostalo po volji ovog drugog. Nakon toga se desila ekspanzija te rečenice koja je postala niotkuda selebriti, a danas je u veoma širokoj upotrebi. Evo, recimo, iskoristiću je i ja sada čisto da bi dočarao njenu punu moć iz više uglova - suspenzija Janika Sinera kao da se nije desila. Džaba su krečili oni koji su ga kaznili, džaba su krečili njegovi rivali u svetskom vrhu, džaba su krečili svi oni sa obe strane pravde, jer Italijan apsolutno ništa nije propustio.
I, evo ga, za par dana će ponovo biti na terenu.
Janik nije odigrao nijedan turnir od kraja Australijan Opena sve do ovog Mastersa u Rimu i dalje je ubedljivo prvi.
Loše je to što je njegov slučaj, kao što sam ranije najavljivao, ostao u sivoj zoni i podoban slobodnom tumačenju. Postoje oni koji smatraju da nije kriv, a sada se od nekih veoma bitnih ljudi i čuje da se samo nastavi dalje, da je odradio svoju kaznu. Ne znam samo zašto je odrađivao kaznu ako nije kriv. Pa i da jeste po presudi to bilo slučajno i minijaturno, bilo je. Desilo se, šta ćemo sada.
No, da se ne bavimo sad tim stvarima, jer se teniski svet neko vreme uporedo bavio dešavanjima na terenima i zbivanjima van njega baš zbog Sinera. Ganjali su ga nadležni organi, saslušavali ga nekoliko puta, te otpuštanja onih zbog kojih se ovo po zvaničnoj verziji i desilo, komentari ostalih tenisera, komentari bivših asova, "za" i "protiv"...
Jednostavno, nije to moglo da prođe baš bez velike lupe, znate, ipak se radilo o čoveku koji dominira aktuelnim belim sportom, aktuelni je šampion u tom momentu dva Grend slema, ubedljivo prvi na ATP listi... Bio on kriv ili ne (tj. kriv je čim je suspendovan, nego je jedino pitanje da li je to namerno ili slučajno uradio, da se razumemo), ovaj brod plovi dalje.
Šou mast gou on, pametniji bi rekli, a još pametniji bi ovu rečenicu napisali na korektnom engleskom, ali meni je ovako simpatičnije.
Elem, Siner je slobodan čovek i ako bi se cenila njegova situacija, zaista bi se moglo reći da mu je taman trebalo da se lepo odmori. Ništa se specijalno nije promenilo u njegovom odsustvu. Sa jedne strane, takva mu je kazna bila da je promašila svaki Grend slem, a njegov najveći generacijski rival je od četiri protekla Mastersa osvojio jedan i na ostalim je bio poprilično daleko od trofeja.
Kao da ste u rukometu sa tri isključena igrača u isto vreme na dva minuta primili samo jedan gol. Mala šteta.

O minimalnoj šteti se može pričati i o rang listi. U stvari, o kakvoj šteti? Čovek je i dalje miljama ispred svih, a prvi pratilac u tom momentu, Aleksandar Zverev, odlučio je da zaboravi kako se igra tenis.
Ako je onomad posle finala u Melburnu za Južnu Ameriku otišao kao turista, to je onda skroz ok situacija. Želeo je da vidi kako izgleda taj kontinent i tu ga u potpunosti razumem, ali se sa profesionalne strane nakupio lakih poraza, brzih ispadanja i neke negativne energije koja ga prati evo sve do ovog momenta.
Šta god da se desi u Rimu, ostaje Janik prvi. Štaviše, Italijan svakom eventualnom pobedom ulazi u sve veći plus jer u svom glavnom gradu nije ni igrao prošle godine.
Em je već zaradio 10 novih bodova jer je slobodan u prvom kolu, em igra kući pred publikom koja će mu dati instant bust za nastavak sezone, em tačno dolazi na turnir koji će mu služiti kao generalna proba za Rolan Garos gde bi, i pored višemesečne pauze, bez nedaumica mogao da bude jedan od dva-tri najveća favorita.
Ne bih govorio da su mu napravili baš uslugu i ne bih sad da shvatite da ovo sve izgleda kao i da nije kazna, ali su mu se kockice sve lepo posložile i na njemu je da samo nastavi da igra onako kako je igrao i pre suspenzije.
Uspeo je da namakne strah od ostalih kolega. Dobio je ono što dobijaju vrhunsku šampioni u tenisu, a to je prednost od 20 odsto već u svlačionici gde protivnik već ima nedaumice i da može da ga pobedi. Takav mentalni sklop trenutno na turu nemaju samo Novak i Alkaraz, svi ostali sumnjaju i da mu ovako blago zarđalom mogu nešto. A, videćemo koliko je rđa uhvatila, jer svako ko je igrao tenisa zna koliko i najmanja pauza zna da izbaci iz koloseka.
Što se tiče protivnika, u drugom kolu će ići na Marijana Navonea ili mladog sunarodnika Federika Ćinu. Argentinac je ovde favorit, a verovatno će i biti po meri ukoliko izađe na megdan.
Dalje bi ga čekala trkačka i luda seansa sa Alehandrom Davidovičem Fokinom koji je postao merna jedinica za anarhiju na terenu. Potrebno je da se iz te trke izađe kao pobednik. U osmini finala verovatno Fransisko Serundolo ili Frensis Tijafo, ali pošto je šljaka, realnije je da ponovo bude Argentinac.
Ako bih morao da dam sud o žrebu, jako se lepo Sineru pogodilo na izvlačenju. Tačno postoji u ovim protivnicima dinamika kroz koju može da dođe do sve bolje i bolje forme. Dalje bi bio verovatno Kasper Rud ako ponovo nešto iznenada ne napravi kako ne valja. Ipak je novopečeni šampion Madrida, pa se veruje u njegove sposobnosti. Trenutno.
Da se ne ide dalje, da se vidi šta će biti u prvih nekoliko mečeva i da li će mu posle Rima biti potrebno da se angažuje recimo u Hamburgu ili Ženevi gde bi i Novaka mogli da vidimo, jer njega neće biti u Rimu.
Svakako, Janik je čini se ne baš okrnjen ponovo u trci, ponovo je zauzeo svoje mesto i videćemo kojom brzinom će se vratiti u svoju prepoznatljivu sigurnost.
(Telegraf.rs)
Video: Čima Moneke i Ti Džej Šorts napravili ludnicu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Mirjana
Siner će da prodje gore nego Alkaras kada su ga svu već proglasili najboljim i Sineru preti veliki pad ne u igri nego u glavi, jer svi igrači će ga ignorisati i to s'pravom.
Podelite komentar
Win
Ma pirgavoriđi i drže upravu nad tenisom. Neće oni svog pirgavoriđeg da odbace. On može i 10tona kokaina da im unese na ostrvo, on je njihov favorit. Reklo bi se da je taman toliko i potrebno kraljevskoj porodici za masažu.
Podelite komentar