Živeo u Beogradu, predstavlja Francusku, Srbin stao na korak do plasmana na Vimbldon

S. I.
S. I.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Ovog četvrtka na programu su mečevi poslednjeg kola kvalifikacija za Vimbldon, a do glavnog žreba nije uspeo da dođe Srbin koji brani boje Francuske Luka Pavlović. Teniser koji je rođen na zapadu Evrope, a jedno vreme živeo u Srbiji pao je protiv Beibita Žukajeva iz Kazahstana 3-1 (3:6, 6:3, 6:2, 7:6).

U poslednjem kolu kvalifikacija u muškoj kategoriji igra se na tri dobijena seta, nešto što veliki deo momaka do sada nikada nije iskusio. U tom odnosu snaga bolje se snašao rival.

Do brejka je Luka Pavlović došao samo u prvom setu, u naredna dva je rival napravio tri, a bez oduzetog servisa se otišlo u taj-brejk u trećem. Tu se bolje snašao 251. na svetu.

Luka je trneutno 239. na listi i živeo je u Beogradu do pre par godina. Ove godine je imao zanimljivu situaciju na turniru u Kigaliju u Ruandi. Za Francusku inače nastupa i Selena Janićijević, koja je ispala u drugom kolu kvalifikacija.

Takođe, još jedna bivša francuska teniserka nedavno je odlučila da predstavlja Srbiju u "novom" sportu.

(Telegraf.rs)

Video: Nolemanija u Beogradu: Najbolji srpski sportista od dece ne može da uće u auto

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA