Evo koliko je novca zaradila Teodora Kostović posle prve titule u karijeri i rekordnog plasmana na WTA listi

V. J.
V. J.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Najbolja juniorka Srbije - Teodora Kostović, nastavila je sa odličnim izdanjima ove sezone, a sada je uspela da osvoji prvi seniorski turnir u karijeri i to u Srbiji. Ona je u finalu Kuršumlijske banje bila bolja od Makedonke Line Đorčevske rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 6:3.

Na taj način je Teodora Kostović obezbedila i najbolji plasman u karijeri, pošto je turnir počela sa 321. mesta, a posle titule zauzima 268. poziciju od ponedeljka.

Podsetimo, ona je 11. juniorka na svetu i veliki zalog za budućnost srpskog tenisa. Mnogi joj predviđaju karijeru poput Ane Ivanović i Jelene Janković, ali naravno, još mnogo rada i truda je pred njom.

Teodora Kostović je trofejom u Kuršumlijskoj banji došla i do finansijske injekcije. Nagradni fond za ovaj turnir iznosi 60.000 dolara, a njoj je pripalo 9.142.

(Telegraf.rs)

Video: Vojvodina golom Ranđelovića stigla do nove prednosti protiv Javora!

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA