
Srbija ima novu tenisku zvezdu: Teodora sa samo 18 godina ušla u 250 najboljih na svetu!
Srpska teniserka Teodora Kostović od ponedeljka će sigurno biti među svetskih Top 250! Ona savladala bolje rangiranu Ðuiomar Maristani sa 7:6(1), 6:3 i plasirala se u osminu finala Čelendžera u Montrou.
Iako je igrala čak i Masters na pozivnice, Teodori je ovo prva pobeda na Čelendžerima u glavnom žrebu, a odradila je posao za 99 minuta.
Maristani je već u 200 najboljih, tako da je ovo fin skalp za Kostovićevu koja u karijeri već ima i značajnijih poduhvata.
Kako stvari stoje, najmanje će biti 244. na planeti kada se turnir završi, ali već narednom pobedom bi skočila za 12, 13 mesta više.
Za to će imati priliku protic Oleksandre Olijnjikove koja je napravila veliko iznenađe izbacivši drugu nositeljku Mažar Šerif u dva seta 6:3, 6:4.
(Telegraf.rs)
Video: "Volela bih da unapredim mentalnu stabilnost": Biser srpskog tenisa dočekan posle velikog zlata
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
O RUCK
Ljudi da li vi znate šta je teniska zvezda? 250. sa 18 godina to je vama nova teniska zvezda???? Pa Monika Selektor je osvojila RG sa 16 godina!!!
Podelite komentar