Ovo je najgluplji potez u istoriji tenisa, zbog ovoga je poznati teniser poražen
U prvom četvrtfinalnom okršaju završnog turnira Dejvis kupa Belgija je iznenadila Francusku i porazila je sa 2-0, pošto su Rafael Kolinjon i Zizu Bergs porazili Korentana Mutea i Artura Rinderkneša.
Posebno boljan je bio poraz Mutea, koji je dobio prvi set 6:2, a onda u naredna dva gubio po 7:5. Jedan momenat tenisera poznatog po svom temperamentu i ponašanju koje odstupa često od očekivanog presudno je uticao na njegov poraz i eliminaciju Francuza.
Naime, u dvanaestom gemu drugog seta pri rezultatu 15:15, Mute je gradio poen, dominirao, a onda na mreži hteo da izvede bespotreban udarac kroz noge! Pretrpeo je i brejk u tom gemu i na kraju je izgubio.
Posle meča je priznao da je to što je uradio zaista bila glupo, ali džabe. Kasno se setio Korentan Mute, Belgija će čekati Italiju ili Austriju u polufinalu.
Potez Korentana Mutea pogledajte ovde.
(Telegraf.rs)
Video: Janko Tipsarević sleteo u Beograd u društvu supruge
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.