Marija napravila najveću senzaciju sezone i izbacila drugu teniserku planete za polufinale Dohe!
Jedno od najvećih iznenađenja sezone do sada videli smo u četvrtfinalu Dohe, pošto je druga teniserka sveta Iga Švjontek doživela poraz od tek 52. na svetu u ovom momentu, Marije Sakari iz Grčke u tri seta i to posle preokreta - 1:2 (6:2, 4:6, 5:7).
Bio je to pravi teniski maraton u Dohi, pošto je susret potrajao čak dva i po sata. Marija je pokazala da se nalazi na stazi povratka među Top 20 na planeti, gde je uostalom i bila donedavno.
Prvi nosilac na ovom turniru prvi set je rešio sa 6:2, ali je Grkinja uspela da uzvrati u drugom setu na pravi način. Napravila je brejk u ranoj fazi, koji Iga jeste uspela da poništi, ali je potom Marija u pravom trenutku došla do dve set lopte na servis Poljakinje i zaključila posao.
U trećem setu gledali smo konstantnu razmenu brejkova dve teniserke, ali je na kraju Sakari bila ta koja je uspela da sve zaključi.
Marija Sakari će se u polufinalu sastati sa pobednicom duela između Ane Kalinskaje i Karoline Muhove.
(Telegraf.rs)
Video: Sreli smo Maju Berović na Australijan openu! Đoković joj "upropastio" planove, sve priznala
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.