Bravo, Aleksandra! Krunić u finalu Dohe, Srpkinja na korak od titule i mesta među 10 najboljih na svetu!
Srpska teniserka Aleksandra Krunić već više od pola godine pravi čuda u dubl konkurenciji, a nakon finala na Australijan Openu, zajedno sa Anom Danilinom se plasirala u borbu za titulu u Dohi! Njih dve su zajedničkim snagama nadjačale Gabrijelu Dabrovski i Luisu Stefani sa 6:3, 6:4.
Kao i u Melburnu, Srpkinja i Kazahstanka su u polufinalu savladali kanadsko-brazilski par i tako im ponovo stale na put sreći.
Od momenta kada se uparila sa Anom i onog sjajnog Rolan Garosa gde se takođe igralo za titulu, Krunićeva ide samo napred i u Kataru će imati priliku da se prvi put dočepa mesta među 10 najboljih na planeti.
Ukoliko budu stigle do trofeja, i Aleksandra i Danilina će ući u to odabrano društvo. Doduše, kazahstanska predstavnica je već tu bila shodno tome da joj je lični rekord osma pozicija na VTA listi, dok bi to bilo premijerno pojavljivanje među 10 za našu teniserku.
Što se samog meča protiv Dabrovski i Stefani tiče, ponovo je srpsko-kazahstanska kombinacija bila bolja u ključnim momentima, kao i na samom Australijan Openu kada su protivnice takođe pale iako su bile prilično blizu da prevagnu u bitnim sekvencama.
Bez dvojbe su Kanađanka i Brazilka bile opasnije na startu meča. Imale su brejk loptu u drugom gemu da pobedu sa 2:0, a onda su imale i tri prilike u šestom gemu da odu na 4:2, ali ništa od toga nisu iskoristile.
Verovatno se tada i promenio taj momentum koji je otišao na suprotnu stranu, pa u sedmom gemu sledi prvi brejk Aleksandre i Ane za 4:3, a onda i još jedan koji je označio osvajanje prvog seta sa 6:3.
Taman kada bi se u drugoj deonici učinilo da nema spasa za protivnički par, stizao bi ribrejk - tako je došlo do čak četiri uzastopna brejka od 2:0 do 3:2, a onda su Stefani i Dabrovski uspele da uspostave ravnotešu spasivši da priča ponovo ne ode na 4:2, već na 3:3.
Ipak, sve se završilo onako kako su Krunićeva i Danilina zamišljale, pa će sada u finalu čekati bolje iz meča dve Italijanke, Sare Erani i Jasmin Paolini, te na drugoj strani Su Vei Hsie i Jelene Ostapenko.
Ovo bi mogla da bude jedna od najvećih titula u karijeri Aleksandre koja je od mnogih povreda i oporavaka stigla do zvezda gde se trenutno nalazi.
(Telegraf.rs)
Video: Dva "nova" srpska klinca treniraju sa Partizanom pred Real, Šekularac i Danilović opet priključeni
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.