Endi Mari otkrio da li bi ponovo bio trener Novaku Đokoviću: "Imam ideju da..."
Srpski teniser, Novak Đoković odlučio je da napravi nešto dužu pauzu od igranja, pa ga nećemo gledati na Masters turnirima u Monte Karlu, a potom bi najverovatnije mogao da nastupi u Madridu, prema sada dostupnim informacijama.
Ipak, najbolji teniser današnjice kao i uvek je jedna od glavnih tema razgovora u teniskoj javnosti, a sada se na njega osvrnuo nekadašnji rival, ali jedno vreme i trener, Endi Mari.
On je dao dugačak intervju za poznati list "Atletik" u kojem se osvrnuo na trenersku karijeru nakon igračke penzije, a kako je sam rekao nakon saradnje sa Novakom Đokovićem tokom 2025. godine, odlučio je da napravi nešto dužu pauzu.
Ipak, kako kaže, nije u potpunosti digao ruke od trenerskog posla.
- Mislim da bih u nekom trenutku razmislio da se ponovo vratim i budem trener. Moji prioriteti su sada negde drugde, ali bih to mogao ponovo da radim u budućnosti - rekao je Endi.
Potom je dobio pitanje da li bi se vratio da radi sa Novakom Đokovićem, ali kako kaže, sada ima nešto drugo na umu.
- Imam ideju da pomognem nekom mlađem igraču, a nešto zaista ne bih voleo da se priča završi kao što se desilo u odnosu između Huana Karlosa Ferera i Karlosa Alkaraza - podsetio je Endi Mari na nedavan buran razlaz između trenutno prvog na svetu i njegovog trenera.
Kaže da bi rad sa nekim mnogo mlađim i talentovanim za njega bio pun pogodak.
- Mlađi igrač kojem možeš da pomogneš i da na njega imaš pozitivan uticaj. To je nešto što bi meni sada bilo interesantno, ali ne baš u ovom trenutku - zaključio je nekadašnji šampion.
(Telegraf.rs)
Video: Sreli smo Maju Berović na Australijan openu! Đoković joj "upropastio" planove, sve priznala
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.