Ovo tenisko čudo je napravilo senzaciju na Mastersu: Izbacio je 5. tenisera sveta, za njega je nebo granica
Teniser iz Monaka Valentan Vašero plasirao se u osminu finala mastersa u Monte Karlu, pošto je u drugom kolu pobedio Italijana Lorenca Musetija rezultatom 7:6 (8:6), 7:5. Meč je trajao dva sata i 10 minuta. Muzeti je peti teniser sveta, dok je Vašero 23. na ATP listi.
Vašero je neko ko se odjednom pojavio na teniskoj mapi sveta, pošto je prethodne sezone uspeo da osvoji i Masters, a sada pokazuje da to nije bila slučajno. Oba seta su bila dosta ujednačena, a na kraju je Monegašanin upisao veliki trijumf.
Valentan Vašero će u osmini finala igrati protiv Huberta Hurkača, koji je savladao Fabijana Marožana rezultatom 6:2, 6:3.
U osmini finala mastersa u Monte Karlu sastaće se: Karlos Alkaraz-Tomas Martin Ečeveri, Jirži Lehečka-Aleksandar Bublik, Aleksander Bloks-Aleks de Minor, Mateo Beretini-Žoao Fonseka, Zizu Bergs-Aleksandar Zverev, Feliks Ože Alijasim-Kasper Rud i Tomas Mahač-Janik Siner.
Masters u Monte Karlu se igra za nagradni fond od 6.309.095 evra.
(Telegraf.rs)
Video: Srđan Blagojević posle remija Partizana i Čukaričkog
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.