Toni Nadal otpisao Đokovića: "Teško mi je da zamislim da će..."

M. M.
M. M.    
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Šanse Novaka Đokovića da stigne do istorijske, 25. Grend slem titule postaju sve manje sa svakom godinom koja prolazi -  smatra Toni Nadal, stric i nekadašnji trener Rafaela Nadala!

U intervjuu za španski "Mundo Deportivo", Toni je otvoreno priznao da mu je teško da zamisli scenario u kojem Novak uspeva da nadmaši i Alkaraza i Sinera na putu do novog trofeja.

Kao argument protiv Novakovih šansi, Španac je naveo primer sa proteklog Australijan opena:

- Teško mi je da zamislim da će osvojiti još jedan Grend slem. Pobedio je Sinera u Australiji, ali ne i Alkaraza u finalu. Mislim da Siner tog dana nije imao najbolji nastup; nije imao sjajan turnir. Đoković, koji je izuzetan, znao je kako da to iskoristi. U finalu je odigrao neverovatan prvi set, ali on ne može da zadrži taj ritam dva sata protiv Alkaraza - smatra Toni Nadal.

On ističe da Novakova klasa nije sporna, već kontinuitet koji godine neumoljivo uzimaju.

- On i dalje može da igra na veoma visokom nivou, ali je problem u održavanju tog nivoa. Protiv igrača kao što je Alkaraz, nije dovoljno igrati dobro jedan set ili u određenim trenucima. Morate zadržati taj nivo dugo vremena, i upravo tu vidim poteškoću - jasan je Španac.

(Telegraf.rs)

Video: Ognjen Dobrić nije želeo o Partizanu pred Barselonu: "Ovu utakmicu smo izgubili, a već sutra..."

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA