
Senzacija na US openu: Teniser iz Hong Konga ispisao istoriju u Njujorku!
Dvadesetjednogodišnji Kolman Vong ispisao je istoriju za Hongkong, pošto se plasirao u glavni žreb US opena i tako postao prvi igrač iz ovog grada koji je to uspeo u Open eri.
Vong je u trećem kolu kvalifikacija savladao Britanca Bilija Harisa rezultatom 6:3, 6:4 posle sat i 17 minuta igre i tako zakazao duel sa Amerikancem Aleksandrom Kovačevićem u prvom kolu. Taj meč na programu je u ponedeljak uveče, drugog dana turnira.
Samim ulaskom u glavni žreb, Vong je obezbedio i najveću nagradu u karijeri – 110.000 dolara. Do sada je kroz turnire zaradio ukupno 590.724 dolara, ali će ovaj nastup u Njujorku predstavljati prekretnicu u njegovom razvoju.
Ukoliko eliminiše Kovačevića, 71. igrača sveta, Vong će u drugom kolu igrati protiv 22. nosioca Uga Umbera iz Francuske ili Australijanca Adama Voltona.
Prema podacima Teniske asocijacije Hongkonga (Hong Kong, China Tennis Association), Ip Kun Hung je davne 1947. godine bio poslednji teniser iz Hongkonga koji je nastupio u glavnom žrebu muškog singla na US openu.
U Open eri samo dvojica tenisera iz ovog grada ikada su igrala na grend slem turniru, a poslednji put to se dogodilo 1954. godine.
(Telegraf.rs)
Video: Kontra za udžbenike: Ovakav gol OFK Beograda odavno nije viđen u Superligi Srbije
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.