
Šok posle ponoći na US Openu: Eliminisan Danil Medvedev, ovakvu muku Grend slem šampiona niko nije predvideo!
Desio se prvi veliki skalp na US openu, i to posle ponoći - bivši šampion ovog turnira i 13. teniser sveta Danil Medvedev već u prvom kolu ispao je porazom od Benžamana Bonzija iz Francuske sa 6:3, 7:5, 6:7(5), 0:6, 6:4.
Medvedev je spasao meč loptu u trećem setu i sebe totalne bruke. No... Na kraju je i nije izbegao.
Dugo već ne ide Rusu. Sakuplja u poslednje vreme zaista čudne poraze, a za mesec dana je doživeo neuspehe od Korantana Mutea, Alekseja Popirina, Adama Voltona i sada od Bonzija koji nije ni među 50 prvih igrača sveta.
Svađao se Danil i sa publikom, pokušavao da se probudi, ali zaista nije išlo. Činilo se da je sa tom jednom otklonjenom meč loptom u trećem setu promenio momentum.
Dobio je četvrti toliko brzo i sa nulom da su mnogi pomislili da će nastupiti lak preokret.
Ipak, kada je bilo najpotrebnije, Medevedev je zatajio.
Dva puta je gubio prednost brejka u petom setu, a onda je propustio pet prilika za brejk u sedmom gemu. Tu je nekako počela da se gasi mašina i na kraju se totalno ugasila.
Bonzi će sada protiv Markosa Girona imati šansu da ode i do trećeg kola, a ruski teniser će po kraju turnira u Njujorku biti najviše tek 16. na svetu.
Uz to, postoji ozbiljna šansa da dodatno padne na ATP listi, ali videćemo šta će uspeti da urade njegovi direktni konkurentni po rangu.
(Telegraf.rs)
Video: Izjava trenera Fk Partizan Srđana Blagojevića
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.