Najveća rivalka Arine Sabalenke na US Openu oborila rekord Monike Seleš star 29 godina

S. I.
S. I.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Strašna forma Ige Švjontek! Poljska teniserka prošla je prvu prepreku i na US Openu, pošto je sat vremena sa terena počistila kolumbijsku teniserku Emilijanu Arango 2-0, po setovima 6:1, 6:2.

Poljakinja ima titulu Vimbldona osminu finala Montreala i titulu Sinsinatija u poslednjih mesec i po dana i ne planira da stane. Dodatno, pobedom protiv Arango, oborila je rekord legendardne jugoslovenske i američke teniserke Monike Seleš.

Iga Švjontek je upisala 65. uzastopnu pobedu na startu WTA turnira u karijeri i tako srušila Monikin rekord od 64 trijumfa u periodu od 1990. do 1996. godine.

Poslednji put Švjontek je poražena na startu Sinsinatija 2021, kada je u drugom kolu, pošto je u prvom bila slobodna, izgubila od Ons Žaber iz Tunis.

Holanđanka Suzan Lamens biće njena naredna rivalka, posle pobede od 6:4, 6:2 protiv Amerikanke Valeri Glozman. Tokom večeri su dalje, za sada, prošle Maja Džoint iz Australije, Marta Kostjuk iz Ukrajine, Beatriz Hada Maja iz Brazila.

(Telegraf.rs)

Video: Gael Monfis se javio pred Vimbldon, bivši 6. teniser sveta na legendaran način odgovorio na uvrede

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA