Tenis od ponedeljka dobija novu kraljicu: Ešli Barti preuzima tron od Naomi Osake (VIDEO)
Australijska igračica Ešli Barti osvojila je turnir u Birmingemu i fantastičan prelaz između proleća i leta krunisala prvim mestom na WTA listi.
Birmingem joj je tek šesta titula u karijeri, ali je prethodno osvojila Rolan Garos i na vrhu zamenila Japanku Naomi Osaku.
U finalu Birmingema Barti je savladala Nemicu Juliju Gerges sa 6:3, 7:5 i za oko sat i po provedenih na terenu. U prvom setu joj je bio dovoljan jedan brejk, u drugom je posle 0:2 stigla do preokreta i brejkom za 6:5 stigla do šanse da servira za titulu i nije je propustila.
.@ashbar96 is the #NatureValleyClassic champion and will be crowned World No.1! 🏆Defeats Julia Gorges 6-3, 7-5! pic.twitter.com/hUel3jBl5D— WTA (@WTA) June 23, 2019
Ovo je Australijanki najveći uspeh u karijeri, a od ponedeljka će imati 6.540 bodova, što je 163 više od Japanke.
Inače, Osaka od Australijan Opena nikako ne može da pronađe formu koja ju je krasila s kraja prošle i početka ove sezone kada je vezala dva Grend slema na US Openu i Australijan Openu. S druge strane, Barti je ove sezone od svojih šest trofeja osvojila tri.
VIDEO - Najbolji momenti meča Đoković-Cicipas
(Telegraf.rs)
Video: Pogledajte ključni promašeni penal Partizana u seriji protiv AEK-a
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Ništa bez srba
Nema više srpskog trenera nema ni Serene ni Osake na mestu br 1
Podelite komentar
Sudija
Sve cestitke australijanki.
Podelite komentar