Srbija ostala bez još jednog predstavnika na Vimbldonu: Dušan Lajović eliminisan u drugoj rundi

Drugi srpski teniser posle Đerea eliminisan iz Londona

• 5
Dušan Lajović Foto: MN Press

Srpski teniser Dušan Lajović eliminisan je sa Vimbldona pošto je u drugom kolu turnira u Londonu poražen od kazahstanskog tenisera Aleksandra Bublika rezultatom 3:0.

Odigrao je Lajović veoma dobro u prvom setu, stigao do taj-brejka, ali je Bublik ipak imao više koncentracije i rezultatom 9:7 u odlučujućem gemu stigao do prednosti.

Drugi set pripao je Kazahstancu dosta lakše, uz dva brejka koja je napravio u poslednja dva servis gema srpskog tenisera, ali je u trećem setu ponovo bilo drame.

Nije bilo brejk lopte sve do poslednjeg servis gema Lajovića, kada je Kazahstanac stigao do prilike za brejk i odmah prvu šansu iskoristio te se rezultatom 7:5 dokopao trećeg seta i treće runde takmičenja.

Naredni rival Bubliku biće američki teniser Fransis Tijafo.