≫

Alkaraz "preživeo" nezgodnog Čileanca: Španac izgubio set, pa preokretom u 4. došao do pobede

Meč je trajao skoro 4 sata

• 3
Karlos Alkaraz Foto: Tanjug/AP

Karlos Alkaraz je prošao u osminu finala Vimbldona. Uz određene probleme, prvi teniser sveta je savladao Nikolasa Ðarija iz Čilea po setovima 6:3, 6:7, 6:3, 7:5.

Španski teniser je po prvi put izgubio set na Grend slemu u Londonu.

Nije bilo lako Špancu protiv 25. igrača na ATP listi, o čemu govori i to što je meč trajao 3 sata i 58 minuta.

U prvom setu nije lako krotio servis protivnika, pa je do brejka došao tek u 8. gemu i to je prvu brejk loptu iskoristio. Potom je morao i da spašava da se ne dogodi ribrejk, pa je tek treću set loptu iskoristio.

Ipak, brejk je pretrpeo već na startu drugog seta, ali ga je i vratio, te se otišlo u taj-brejk koji je pripao Čileancu.

To je "otreznilo" prvog nosioca na turniru, pa je daleko bolje i ozbiljnije zaigrao u trećem setu koji je dobio bez problema.

Nikolas Đari Foto: Tanjug/AP

I onda u četvrtom je usledila velika bitka. Sjajno je startovao Đara, poveo sa 3:0 uz jedan brejk, a umalo je i duplirao brejk, no Alkaraz se nekako izvukao.

Posle toga se pritajio i čekao priliku da vrati brejk, što se dogodilo baš kada je delovalo da će meč otići u peti set.

Jasno je da španski teniser, iako mnogi misle da mu šljaka najbolje leži i da ne igra baš toliko dobro na travi, ipak izuzetno opasan, te da ne prašta nijednu grešku. Tako je uostalom i došao do drugog brejka u četvrtom setu i potom odservirao za trijumf i plasman u 4. kolo.