Đoković preživeo pakao, odigrao najduže četvrtfinale u istoriji Vimbldona, pa zakazao duel sa Sinerom
Teniski GOAT Novak Đoković plasirao se u polufinale Vimbldona, jer je u četvrfinalu preživeo pravi maraton, super taj-brejk i dramu protiv Feliksa Ože Alijasima - 7:6, 3:6, 6:3, 6:7, 7:6!
Novak je na terenu proveo pet sati i 15 minuta, čime je izjednačio svoj najduži meč na Vimbldonu. Međutim, ušao je u istoriju sa Feliksom jer su odigrali najduže četvrtfinale u istoriji pomenutog Grend slema. Podsetimo, prethodni rekord je bio onaj iz 2008. godine - pet sati i 13 minuta.
Nole je imao dosta problema na servis Kanađanina, jer je svoju prvu brejk loptu uzeo tek u trećem setu, kada je poveo sa 4:2.
Prethodno je u prvom setu dobio taj brejk, u drugim je Ože-Alijasim sa nulom uzeo servis Srbinu i slavio za 1:1 u setovima, dok je Nole do tog uzetog brejka propustio čak osam šansi.
Đoković je odlično otvorio i četvrti set, poveo je sa 2:0, da bi zatim dozvolio rivalu da se vrati i preokrene rezultat. Drama se nastavila, gledali smo taj-brejk u kom je Kanađanin bio bolji.
Novak je svoju veliku priliku u petom setu imao već na startu, ali je propustio tri brejk šanse. I onda, vreme je curilo, postojala je bojazan da će se meč odložiti do sutra zbog policijskog časa, ali smo u super taj-brejku videli sjajnog Srbina.
Na kraju, Novaka u pohodu ka 25. GS kruni čeka prvi igrač sveta - Janik Siner...
Zanimljivo, Nole je Sinera pominjao posle dva seta, kada su organizatori rešili da zatvore krov i iznerviraju Srbina.
KRAJ MEČA
V SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3, 6:7, 7:6
Imao je Đoković mini brejk u usper taj-brejku i vodio je sa 3:1, ali je Ože uspeo da se vrati (3:2) pred svoja dva servisa.
Ipak, Nole je opet sjajan bio, pročitao je rivala i još jednom brejknuo Kanađanina (4:2.). Poveo je Đoković zatim i 7:3, pa 8:4 pred dva servisa Kanađanina, a onda došao do trijumfa.
Ovo je najduže četvrtfinale u istoriji Vimbldona - 5 sati i 15 minuta. Prethodni rekord je bio iz 2008. godine: 5 sati i 13 minuta.
V SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3, 6:7, 6:6
Nole je dobio prvi poen u ovom gemu, jer je Feliks svoj forhend izbacio napolje. Potom Novak pogađa svoj forhend za 30:15, Kanađanin asom dolazi do izjednačenja, a onda i do vođstva 40:30 i gema.
Gledaćemo super taj-brejk
V SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3, 6:7, 6:5
Može li Novak do brejka? Sada je pritisak opet na rivalu, Kanađanin servira za ostanak u meču
V SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3, 6:7, 5:5
Đokovićev ritern na prvi servis odlazi malo u aut, a Kanađanin odmah koristi priliku i sjajnim udarcem dolazi do 30:0.
Kombinacija servisa i prvog udarca, a zatim i siguran volej, donose mu ekspresno tri gem lopte. Ipak, pojavljuje se mala nervoza, Ože-Alijasim pravi duplu servis grešku!
Ipak, Đoković ne uspeva da iskoristi trenutak – njegov bekhend odlazi u aut.
V SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3, 6:7, 5:4
Izvukao se Novak nekako. Imao je Ože-Alijasim 30:0 na servis Srbina, ali je Novak vezao četiri poena i uzeo gem.
V SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3, 6:7, 4:4
Stigao je Novak od 30:0 do 30:30, izgledalo je da bi ovaj gem mogaod a donese dramu. Ipak, Kanađanin odmah odgovara – njegova kombinacija servisa i prvog udarca donosi mu prednost, a zatim asom u stranu ponovo izjednačava.
V SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3, 6:7, 4:3
Sjajna igra na mreži donosi Đokoviću prvi poen u sedmom gemu. Potom fantastičnom skraćenom loptom duplira prednost, a Ože Alijasim šalje ritern pravo u mrežu za 40:0.
Usledio je još jedan siguran poen, pa Đoković bez ikakvih problema osvaja servis gem. Novak nastavlja da kontroliše situaciju u odlučujućem petom setu i zadržava prednost.
V SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3, 6:7, 3:3
Duplom servis greškom Kanađanin je dozvolio NOvaku da mu priđe na 40:30, ali je potom sjajno odservirao i volejom na mreži došao do svog trećeg gema.
V SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3, 6:7, 3:2
Odlična kombinacija servisa i prvog udarca donosi Đokoviću lep početak petog gema, ali ga Ože-Alijasim potom tera na trčanje, pa Srbin šalje lopticu u aut za 15:15.
Kanađanin zatim agresivnim riternom umalo iznenađuje Novaka, ali Đoković fenomenalno reaguje – uspeva da zahvati lopticu gotovo iz nogu i pogodi samu liniju za 30:15.
Usledio je i as po sredini, kojim Srbin dolazi nadomak osvajanja gema. Đoković bez većih problema osvaja servis gem i ponovo prelazi u vođstvo u odlučujućem petom setu.
V SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3, 6:7, 2:2
Ože-Alijasim veoma brzo stiže do 30:0, pošto Đoković pri izlasku na mrežu šalje slajs bekhend u mrežu.
Kanađanin potom pogađa snažan as po sredini i dolazi do tri vezane gem lopte. Bez ikakvih problema koristi prvu priliku i rutinski osvaja servis gem.
Obojica tenisera i dalje sigurno čuvaju svoje servise u odlučujućem petom setu.
V SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3, 6:7, 2:1
Srbin ne otvara najbolje treći gem odlučujućeg seta, pošto potpuno greši prilikom pokušaja slajs forhenda. Ože-Alijasim potom šalje bekhend u mrežu i vraća Đokovića u gem, a snažan servis donosi Srbinu preokret i vođstvo od 30:15.
Sedmostruki šampion Vimbldona zatim preuzima potpunu kontrolu snažnim udarcima sa osnovne linije, dolazi do dve gem lopte i ovoga puta bez problema osvaja svoj servis gem.
V SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3, 6:7, 1:1
Kakva šteta! Imao je Đoković tri brejk lopte, ali nijednu nije iskoristio. Ništa od prednosti na startu 5. seta.
V SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3, 6:7, 1:0
Odlično je Nole otvorio peti set, a ono što je najvažnije jeste to da ga je brzo završio.
IV SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3, 6:7
Ože-Alijasim dobija taj-brejk. Objektivno, bio je bolji, i sa jednim brejkom više je prvi stigao do sedam.
IV SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3, 6:6
Drama za Noleta viđena je na startu gema, jer je rival vodio 30:0. Međutim, Srbin je pokazao zašto je GOAT i uspeo je da se izvuče.
IV SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3, 5:6
Novak će ponovo servirati za ostanak u 4. setu, Ože-Alijasim je na 15.15 vezao tri poena i završio posao.
IV SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3, 5:5
Đoković servira za ostanak u četvrtom setu. Odmah kreće agresivno, izlazi na mrežu i ima malo sreće, pošto pokušaj pasing udarca Ože-Alijasima kači vrh mreže i završava na pogrešnoj strani.
Potom Srbin pogađa as po sredini za 30:0, ali Kanađanin uzvraća fantastičnim bekhendom. Đoković ne uspeva da kontroliše volej i šalje loptu u mrežu - 30:15.
Posle odličnog drajv-voleja, Novak dolazi do dve gem lopte, ali prvu ne koristi. Ože-Alijasim ga sjajnom skraćenom loptom izvlači na mrežu, a zatim mirno plasira pasing u prazan deo terena za 40:30.
Ipak, u narednom poenu Kanađanin nema odgovor na snažan servis Đokovića. Novak osvaja gem i ponovo izjednačava rezultat u četvrtom setu.
IV SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3, 4:4
Drama se nastavlja, sada su obijica sigurni na svoj servis.
IV SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3, 3:3
Snažan servis gem iskusnog Srbina i ponovo smo na potpuno izjednačenom rezultatu u četvrtom setu.
Nema tu mnogo šta da se doda – jednostavno klasičan Đoković. Sigurno, mirno i bez nepotrebne drame čuva svoj servis.
IV SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3, 2:3
Đoković brzo dolazi do 0:30 u servis gemu Kanađanina, ali treći nosilac odgovara sjajnim servisom u stranu i osvaja prvi poen u gemu.
Snažnim smečom Ože-Alijasim uspeva da izjednači, ali problem za njega nastaje odmah potom – šalje forhend u mrežu i ponovo se suočava sa brejk loptom.
Na semaforu je već tri sata i 25 minuta igre, ali Đoković ne koristi priliku. Njegov bekhend odlazi preširoko i Kanađanin se izvlači. Ože-Alijasim zatim brzo dolazi do gem lopte nakon razornog servisa po sredini terena.
Uspeva da zadrži svoj servis, a zatim glasnim uzvikom i stisnutom pesnicom proslavlja važan poen pred svojim boksom. Kanađanin ostaje u igri i smanjuje pritisak
IV SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3, 2:2 - BREJK
Kanađanin vezuje dva gema i vraća brejk. Zanimljivo, sa nulom je uzeo 4. gem na Noletov servis.
IV SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3, 2:0
Stiže potvrda brejka od strane Đokovića!
IV SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3, 1:0 - BREJK
Kakav bekhend viner Srbina! Đoković sjajno neutrališe snažan forhend Ože-Aljasima iznutra ka spolja i oduševljava publiku na Centralnom terenu - 0:40.
Tri brejk lopte za Đokovića... i koristi već prvu! Spektakularnim pasing udarcem Srbin dolazi do brejka i pravi veliki korak ka osvajanju ovog seta
Zbog čega je Novak bio ljut?
III SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 6:3
Novak Đoković dobija treći set! Nakon što je uzeo prvi brejk na meču, Novaj je potom bio siguran na svoj servis i bez problema je završio posao.
III SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 5:2
Brzo je Nole došao do 40:0 na svoj servis, zatim je malo "zakašljucao", ali stigao do tri gema prednosti.
II SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 4:2 - BREJK
To je to! Prvi brejk za Đokovića na meču, i to sa nulom, sada ima prednost u trećem setu.
III SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 3:2
Još jedan siguran servis gem za Đokovića, koji nastavlja da čuva prednost u ovom trećem setu.
III SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 2:2
Đoković za malo promašuje liniju pokušajem bekhend vinera, a Ože-Alijasim dolazi do dve gem lopte. Ovoga puta Kanađanin mnogo sigurnije odrađuje svoj servis gem nego u prethodnom slučaju i bez većih problema ga osvaja.
Rezultat je ponovo izjednačen.
III SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 2:1
Nešto bolji i sigurniji servis gem za Đokovića u trećem gemu nego što je to bio slučaj kod Ože-Alijasima u prethodnom. Delovalo je kao da taj gem nikada neće biti završen.
Kanađanin je u svom servis gemu uspeo da spase brejk loptu, ali nije uspeo da stvori nijednu priliku za brejk protiv Srbina. Za sada bez brejka – igrači čuvaju svoje servise.
III SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 1:1
Dve brejk lopte uspeo je da stvori Đoković za sebe na startu, da bi kod one druge napravio neočekivanu grešku kod riterna i "vratio" rivala u gem. Usledila je zatim velika borba na razliku koja je pripala Kanađaninu.
III SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6, 1:0
Lud prvi gem u trećem setu. Vodio je Nole 40:0, Ože-Alijasim vezao četiri poena i došao do brejk šanse, da bi Đoković forhendom vratio prednost na svoju stranu i osvojio gem posle šest minuta.
Zatvara se krov, zato treći set kasni...
Pogledajte statistiku drugog seta
II SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:6
Došao je Novak odmah u situaciju da ribrejkuje rivala, imao je 40:30, zatim i prednost, ali je Feliks bio taj koji je došao do šestog gema.
II SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:5 - BREJK
Nije dobro za Novaka, Kanađanin uzima brejk, koristi svoju prvu priliku i posle 30:30 vezuje dva poena.
Sjajna majica Đokovićevog navijača
II SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 3:4
Kanađanin greši pri pokušaju skraćene lopte, a Đoković dobro otvara šesti gem. Ipak, to nije potrajalo – Srbin šalje bekhend u aut. Ože-Alijasim, međutim, ne uspeva da kontroliše svoj forhend - 30:15.
Sada je mnogo bolji na bekhend strani – prolaznim udarcem uspeva da prođe pored Đokovića i izjednači rezultat. Kanađanin sjajno prikriva skraćenu loptu, izbegava opasnost i bez većih problema koristi gem loptu.
A onda – kakav servis! Ože-Alijasim ispaljuje prvi servis od čak oko 209 km/h. Đoković uspeva da dotakne loptu, ali ona završava u autu. Ni naredni ritern Srbina nije precizan, a dva asa čine sedmi gem pravim malim teniskim šouom.
II SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 2:2
Imao je Kanađanin 30:15 u drugom gemu, svoj je dobio sa nulom, da bi još jednom namučio Đokovića, stigao do 30:40. Ipak, videli smo izjednačenje.
II SET Đoković - Ože Alijasim 7:6, 0:1
Kanađanin je bio siguran na svoj servis, na startu drugog seta...
I SET Đoković - Ože Alijasim 7:6
Drama u taj-brejklu je pripala Đokoviću! Smenjivali sus e teniseri na set loptama, da bi Nole konačno iskoristio svoju i završio set sa 12:10.
I SET Đoković - Ože Alijasim 6:6
Prvi mini-brejk odlazi na stranu Novaka Đokovića! Auger-Aljasim šalje bekhend u aut i pravi grešku koju protiv sedmostrukog šampiona Vimbldona ne smete da pravite.
Kanađanin, međutim, odmah odgovara na sjajan način – pogađa forhend viner po paraleli i upisuje prvi poen u taj-brejku, 2:1. Mini-brejk je vraćen! Đokovićev bekhend kači vrh mreže, Auger-Aljasim je spreman, stiže do lopte i završava poen volejom za 2:2.
A onda novi preokret – Kanađanin dolazi do mini-brejka! Njegov ritern iznenađuje Đokovića, koji samo uspeva da pošalje loptu u mrežu. Ipak, šansa je brzo propuštena. Auger-Aljasim pravi istu grešku i bekhend šalje u mrežu, pa se na promeni strana igrači izjednačavaju, 3:3.
Sjajan potez Kanađanina na mreži! Prepoznao je trenutak za izlazak napred, naterao Đokovića da juri loptu ka uglu terena, a zatim rutinski završio poen na mreži. Auger-Aljasim vodi 4:3. Đoković odgovara snažnim servisom i poravnava rezultat, a zatim nastavlja bez greške i ponovo dolazi do prednosti. 5:4 za Srbina.
Kanađanin uzvraća ogromnim servisom u stranu za 5:5, a sada ima i set loptu – Đoković šalje ritern u aut! Ali i Srbin uzvraća istom merom – Auger-Aljasim ne koristi priliku, pa je ponovo nerešeno, 6:6!
I SET Đoković - Ože Alijasim 6:6
Igraće se taj brejk!
Set je ušao u drugi čas igre, a Kanađanin je snažnim servisom po sredini dolazi do 30:0. Ipak, Đoković sada ima malo sreće – njegov bekhend paralela dodiruje vrh mreže, ali lopta ipak prelazi na drugu stranu i završava kao viner: 30:15.
Još jedan snažan servis Ože-Alijasima a tera Đokovića da se izvuče daleko iza osnovne linije i udara bekhend iz nezgodne pozicije, ali Srbin šalje lopticu u aut. Kanađanin dolazi do dve gem lopte i izjednačio je.
I SET Đoković - Ože Alijasim 6:5
Đoković dolazi do dve gem lopte, ali propušta obe, pošto još dva puta snažno šalje forhend u mrežu... Došao je red i na Ože-Alijasima da zapreti brejkom, jer Đoković izlaskom na mrežu otvara prostor za paralelu iz bekhenda koju Kanađanin pogađa!
Đoković odmah odgovara na pravi način – asom po sredini terena, a zatim i još jednim neodbranjivim servisom u stranu. Konačno uspeva da osvoji svoj servis gem!
I SET Đoković - Ože Alijasim 5:5
Đoković je imao dve set lopte, nije iskoristio, jer je Feliks vezao četiri poena, dva poslednja asom.
I SET Đoković - Ože Alijasim 5:4 - MEDICINSKI TAJM-AUT
Novak Đoković je zatražio medicinski tajm-aut, a fizioterapeut mu trenutno ukazuje pomoć zbog problema sa levom nogom, masirajući područje oko kolena.
I SET Đoković - Ože Alijasim 5:4
Ože-Alijasim je zatražio video-proveru, iako se ona tehnički ne koristi za osporavanje linijskih odluka, ali tehnologija potvrđuje da je lopta zaista pala na osnovnu liniju, pa Đoković osvaja prvi poen u gemu. A onda majstorija Novaka! Sjajnim bekhendom paralelom pogađa sam ugao terena i stiže do 30:0.
Kanađanin zatim šalje još jedan ritern u aut, pa sedmostruki šampion dolazi do tri vezane gem lopte.
Đoković koristi prvu priliku, osvaja gem i zadržava svoj servis, pa se nastavlja izjednačena borba bez brejkova.
Ipak, Nole se POVREDIO i tražio tajm-aut.
I SET Đoković - Ože Alijasim 4:4
Feliks Ože-Alijasim otvara svoj servis u osmom gemu moćnim asom. Zatim ulazi u snažnu razmenu udaraca sa osnovne linije protiv sedmog nosioca, a neuobičajeno za njega, Novak Đoković prvi popušta. Kanadskom teniseru izmiče prilika za gem bez izgubljenog poena kada preteruje snagom na bekhendu, a potom Đoković vraća neizvesnost pošto Ože-Alijasim šalje forhend paralelu u aut.
Još jedan forhend završava van terena i rezultat dolazi do izjednačenja, dok se sa tribina Centralnog terena ori skandiranje: „Nole, Nole, Nole!“. Ože-Alijasim potom greši iz bekhenda i pogađa mrežu, što donosi prvu brejk loptu za Đokovića, uz još glasnije ovacije publike.
Kanađanin je, međutim, spašava na sjajan način – širokim servisom, koji završava silovitim volejom. Ponovo je izjednačenje, a ubrzo i gem lopta za Ože-Alijasima nakon još jednog neodbranjivog asa koji je pogodio samu liniju. Ipak, Đoković agresivno napada drugi servis, tera rivala na grešku i Kanađanin šalje sečeni bekhend u mrežu.
Ože-Alijasim odmah uzvraća novim snažnim asom u ugao, ali Đoković ga zatim sjajnim drop-šotom izvlači na mrežu, gde Kanađanin ne uspeva da prebaci lopticu u teren. Na kraju, još jedan as po sredini terena rešava gem, pa Ože-Alijasim konačno uspeva da sačuva svoj servis.
I SET Đoković - Ože Alijasim 4:3
Konačno jedan Novakov gem sa nulom. S druge strane, i kanađanin je bio siguran na svoj servis.
I SET Đoković - Ože Alijasim 3:2
Vodio je Feliks 30:15 u ovom gemu, da bi potom usledila njegova greška i sjajan servis Đokovića za 40:30. Na kraju i as Srbina za treći gem na meču.
I SET Đoković - Ože Alijasim 2:2
Nijedan od dvojice teniera nisu imali problema na svoj servis, dozvilili su rivalu samo jedan poen i za sada nema ni šanse za brejk.
I SET Đoković - Ože Alijasim 1:1
Lako je Ože-Alijasim došao do 40:0, služio ga je servis, da bi posle jednog poena Noleta ipak uzeo gem.
I SET Đoković - Ože Alijasim 1:0
Novak je dobio prvi gem na meču. Pri rezultatu 40:30 dobro je odservirao, a ritern Kanađanina otišao je u aut.
Nole i Ože-Alijasim nisu igrali međusobno četiri godine
Đoković i Ože-Alijasim su izašli na teren
Zverev je završio, čeka se izlazak Novaka na teren
Aleksander Zverev je pobedio Jiržija Lehečku sa 3:1 u setovima i prošao je u četvrtfinale, sada je na redu duel Đoković - Ože-Alijasim.
Janik Siner ćeka Novaka ili Feliksa, evo kako je ITalijan stigao do polufinala
Novak i Ože-Alijasim čekaju kraj meča Zverev - Lehečka
Kada je u pitanju meč između Zvereva i Lehečke, trenutno je 2:1 u setovima za Nemca. Inače, ovaj duel se nastavlja od sinoć, a Lehečka je taj koji je danas dobio treći set.
Dobrodošli u lajv blog
Dobrodošli u lajv blog posvećen meču četvrtfinala Vimbldona koji igraju Novak Đoković i Feliks Ože-Alijasim.
Video: Anketa - Erling Haland: Sa ili bez kose?
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Србија до Токија Русија до милвокија
Хајде Ноле!
Podelite komentar
Nosmoking
Toooooo Nooleeeeeeeee👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻💯💯💯💯💯🫵🏻🫵🏻🫵🏻👊🏻👊🏻👊🏻👊🏻🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🇷🇸🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀🚀❤️
Podelite komentar
Stanchy
Боже, захвална сам што живим у времену Новака Ђоковића. Променио је историју спорта, померио све границе– постао је симбол једне епохе. Привилегија је бити сведок такве легенде. 🙏🍀🫅🏻
Podelite komentar