≫

Nadal dobio rat protiv Kirjosa: Nik besneo na Španca, svađao se sa sudijom, grešio u taj-brejku...

Videli smo dobar tenis i četiri seta

• 4
Rafael Nadal

Španski teniser Rafael Nadal pobedio je Australijanca Nika Kirjosa rezultatom 3:1 (6:3, 3:6, 7:6, 7:6) i tako se plasirao u 3. kolo Vimbldona!

Bio je to rat dvojice tenisera koji se, kako je već poznato, i ne ''mirišu'', odnosno nisu u nekim dobrim odnosima.

Videlo se to jasno i tokom meča kada je Kirjos na početku štošta prigovarao Nadalu, ali i sudiji zbog velikih pauza između servisa Španca.

U jednom trenutku Kirjos je dobio i opomenu zbog vređanja sudije, a onda je zaigrao sjajan tenis i izjednačio na 1:1.

Nik Kirjos

Imao je Kirjos vremena i za egzibiciju Foto: AP/Tanjug

Prethodno je Rafa uzeo jedna brejk u prvom setu i poveo sa 1:0, da bi potom u drugom vratio brejk i stigao do 4:3. Međutim, Kirjos je vezao dva poena i izjednačio na 1:1 u setovima.

Bile su to jedine brejk šanse (obojica uzeli po dva brejka) na meču, jer smo u trećem i četvrtom setu gledali taj-brejk. Grešio je Kirjos tu dosta, pogotovo u četvrtom setu, i Nadal je zasluženo otišao dalje.

Izjednačio je Rafa sada na 4:4 u međusobnom skoru i u narednom kolu igra protiv Žo-Vilfrde Conge.