Kavani i Laveci doneli nova tri boda Napoliju

Napolitanci savladali Parmu 2:1 u trećoj utakmici 26. kola italijanskog fudbalskog prvenstva. Urugvajac i Argentinac po jednom zatresli mrežu "mlekadžija"

• 0

Južnoamerički tandem Edinson Kavani - Ezekielj Laveci nastavio je da teroriše golmane širom Italije. Napolitanci su savladali Parmu 2:1 u trećoj utakmici 26. kola italijasnkog fudbalskog prvenstva, a Urugvajac i Argentinac po jednom su tresli mrežu "mlekadžija".

Gosti su poveli u 41. minutu. Kavani je izveo jedanaesterac, koji je golman Mirante odbranio, potvrđujući tako staro nepisano pravilo da igrač nad kojim je napravljen prekršaj ne bi trebalo da izvodi najstrožu kaznu. Urugvajac je ipak ostao pribran posle promašaja, prvi stigao do lopte, koju je golman domaćih odbio i bilo je to 1:0.

Parma je početkom drugog dela preuzela inicijativu i propustila nekoliko prilika za izjednačenje, koje je konačno doneo Zakardo u 77. minutu. Činilo se tada da će bodovi biti podeljeni, ali onda su na scenu opet stupili Kavani i Laveci. Argentinac je u 88. minutu na asistenciju Urugvajca postigao pobednički gol iako su igrači Parme reklamirali nedozvoljenu poziciju.

Samo koji minut kasnije Laveci je propustio priliku da udvostruči prednost Napolija, ali je njegov šut zaustavila stativa.

Palermo – Milan 0:4