SRBIJA U DRUŠTVU ŠVAJCARSKE, HOLANDIJE I SINGAPURA: Evo po čemu je ugledni američki internet portal izdvojio našu zemlju

Kako se procenjuje, 30.000 programera u Srbiji bi odmah moglo da počne da radi za platu dvostruko veću od državnog proseka, navodi se u tekstu američkog portala

  • 1

Beograd postaje popularno sedište inovativnih tehnoloških kompanija koje ovde pronalaze vrsne programere sa evropskim mentalitetom, izvrsnim znanjem engleskog jezika i sjajnim smislom za humor, navodi američki "Hafington post".

JEDINSTVENA PRILIKA ZA TESTERE SOFTVERA: Prva regionalna konferencija namenjena test-inženjerima biće održana u Ljubljani (FOTO)

Ovaj list svrstao je Srbiju među pet svetskih zemalja koje nude najkvalitetnije kadrove za pokretanje visokotehnološkog poslovanja, a u tekstu koji potpisuje autorka Milena Milićević ističe se da je naša zemlja samo u 2015. godini "izvezla" softverske usluge u visini od 678,3 miliona evra.

Kako se procenjuje, 30.000 programera u Srbiji bi odmah moglo da počne da radi za platu dvostruko veću od državnog proseka, navodi se u tekstu.

Imajući u vidu da preduzetnički sistem nastavlja da se razvija kroz formalno i neformalno obrazovanje, u budućnosti bi trebalo očekivati još uspešnih preduzeća osnovanih u Srbiji, zaključuje "Hafington post".

U tekstu pod naslovom "Pet zemalja u kojima možete da osnujete tehnološke kompanije i diviti se umetnosti", pored Srbije se navode Švajcarska, Singapur, Holandija i zemlje Karipskog regiona.

(Telegraf.rs / Tanjug)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Engi

    15. septembar 2016 | 13:20

    Sad smo medju najboljih pet u svetu a ti si kao novinar najslabiji u svetu,ko zna kolko si dobio da napises takvu glupost,prodata duso.Sto zaludjujes jadne ljude.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA