Vučić čestitao Ramazanski bajram
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić čestitao je danas Reisu-l-ulemi Islamske zajednice Srbije Seadu Nasufoviću, predsedniku Mešihata Islamske zajednice u Srbiji muftiji Mevludinu Dudiću i svim građanima islamske veroispovesti Ramazanski bajram.
Danas je Ramazanski bajram: Muslimani slave najznačajniji praznik
- Neka se radost praznika useli u srca svih nas i neka nas ispuni međusobnim mirom, ljubavlju i tolerancijom! Uz iskrene želje da zajedničkim radom i pregalaštvom napravimo bolju Srbiju, od srca čestitam praznik: BAJRAM ŠERIF MUBAREK OLSUN! - saopštila je Služba za saradnju sa medijima predsednika.
Pored Vučića, Ramazanski bajram čestitao je i vršilac dužnosti premijera Srbije i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić.
- U ime Vlade Republike Srbije i u svoje lično ime zadovoljstvo mi je da vam čestitam Ramazanski bajram sa željom da ga provedete u miru, spokoju i radosti u krugu svojih voljenih. Neka nas predstojeći dani slavlja podsete da samo zajedno možemo naći snage i razumevanja u rešavanju izazova koji su pred našom zajednicom i državom - naveo je Dačić, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova:

- Želim da zajedno gradimo zajednicu i društvo oslobođeno predrasuda, zajednicu koja poštuje i raduje se različitostima, jer je poznavanje i poštovanje različitosti ono što nas oplemenjuje i čini nas snažnim. Neka nam predstojeći praznični dani svima donesu zdravlje, radost, porodičnu sreću, ali i mudrost da zajedno odgovorima na izazove našeg vremena.
Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević je svima koji slave taj veliki praznik, poželeo sreću, razumevanje i jedinstvo i da im u krugu porodice vladaju mir, radost i duhovno blagostanje.

- Neka u danima koji slede preovladava osećaj mira i ljubavi, a negovanje tolerancije u suživotu u našoj multikonfesionalnoj i multinacionalnoj zajednici neka bude i dalje postojano i snažno. Želim vam dane ispunjene radošću - poručio je Vučević u svojoj čestitci.
Čestitke je uputio i predsednik Gradske opštine Palilula Aleksandar Jovičić.
- Želim vam da ovaj praznik u sve domove donese sreću i da ga proslavite u radosti i veselju sa najmilijima, najbližima, prijateljima i komšijama, ma koje vere i nacije oni bili.
(Telegraf.rs / Tanjug)
Video: Protiv požarna ekipa reagovala povodom splava koji gori na Novom Beogradu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Gospođa
Vučić je predsednik svih građana Srbije i normalno je da ovako postupi.
Podelite komentar
Brankica
Pridruzujem se cestitikama, svim sugradjanima islamske veroispovesti srecan praznik.
Podelite komentar
Jovana
Pridružujem se čestitkama!Lepo od Predsednika!
Podelite komentar