POVODOM HAŠKE BRUKE: Pomen žrtvama "Oluje" u Beogradu, Banjaluci i Višegradu (FOTO)
U beogradskoj Crkvi Svetog Marka i banjalučkom Hramu Svete Trojice danas će, povodom oslobađajuće presude Haškog tribunala hrvatskim generalima Ante Gotovini i Mladenu Markaču, biti održani pomeni srpskim žrtvama stradalim u hrvatskoj vojnoj akciji "Oluja".
U Višegradu će istim povodom biti zapaljene sveće na Trgu palih boraca.
Pomenima, koje organizuju izbeglička udruženja i porodice žrtava, želi se poručiti da je suđenje Gotovini i Markaču, koji su bili optuženi za ratne zločine nad Srbima tokom "Oluje", bila samo farsa, koja je trebalo da skine odgovornost sa svetskih moćnika, odgovornih za izbijanje građanskog rata i egzodus srpskog stanovništva s područja Hrvatske.
Prvostepenom presudom Haškog tribunala, Gotovina je bio osuđen na 24, a Markač na 18 godina zatvora.
Istom presudom Gotovina i Markač su osuđeni za udruženi zločinački poduhvat, u kojem je, avgusta 1995. godine, 2.000 Srba ubijeno, a 200.000 izbeglo.
(Telegraf.rs / Tanjug)
Video: Da li Srbija podržava zabranu društvenih mreža za mlađe od 18 godina? Evo šta su nam rekli građani
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.