Stižu rigorozne kazne za vlasnike pasa u Beogradu: Ako vaš ljubimac radi zabranjene stvari, naći će ga preko DNK!
Zbog neodgovornih vlasnika kućnih ljubimaca biće uvedeno njihovo obavezno čipovanje i uzimanje DNK, na osnovu čega će se utvrđivati krivica i određivati kazna, najavio je zamenik gradonačelnika Goran Vesić, govoreći o problemu fekalnog otpada kućnih ljubimaca po ulicama.
On je rekao i da će kazne za vlasnike ubuduće biti daleko veće nego danas.
– U gradu se najveći broj vlasnika ljubimaca ponaša odgovorno i vodi računa o svojim ljubimcima. Postoje, međutim, i neodgovorni vlasnici – objasnio je Vesić i zaključio da će se rigorozno sankcionisati svi oni koji svoje ljubimce vode bez povoca i puštaju u gradske parkove, iako su za njih otvoreni posebni parkovi za ljubimce.
Iako ova ideja deluje pomalo naučno-fantastična, ona je već primenjena u većini država SAD, Kanadi, Izraelu, Singapuru, Italiji, a projekat uvođenja pseće baze DNK već godinama se priprema i u Zagrebu.
Zamenik gradonačelnika je najavio i izgradnju prvog groblja za kućne ljubimce, za koje će na jesen biti raspisan tender.
– Iz budžeta Grada Beograda za ovaj projekat izdvojen je 101 milion dinara posredstvom Direkcije za građevinsko zemljište, a nalaziće se u Bloku 51, uz Ulicu surčinski put. Radovi će trajati od rane jeseni pa do kraja godine, tako da početkom 2020. godine građani mogu da očekuju prvo groblje za kućne ljubimce – rekao je Vesić i dodao da je svestan problema koji vlasnici imaju ukoliko im ugine kućni ljubimac.
KAZNE
Po gradskoj Odluci o držanju kućnih ljubimaca, inače, pas se može puštati sa povoca da se slobodno kreće samo u parku i na drugoj javnoj zelenoj površini i to leti od 22 časova uveče do 9 časova ujutro, a zimi od 20 časova uveče do 10 časova sledećeg dana. Kazna od 5.000 dinara čeka sve one koji izvode psa u šetnju bez povoca i zaštitne korpe na njušci, kao i ako nemaju kod sebe potvrdu o izvršenom obeležavanju psa i vakcinaciji.
VIDEO: Zatvorenici rešili problem pasa lutalica
(Telegraf.rs)
Video: "Trebalo je ranije da kaže" Dinča otkrio što nije došao na koncert Baneta Mojićevića
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Nekoo
Ostaje pitanje-ko će čistiti za psima, vlasnici to u 99% slučajeva ne rade.
Podelite komentar
Taurunum
Xaxaxa, bolje nek nalaze ubice preko dnk
Podelite komentar
Mića
Vecina je otisla sa sela da necuva svinje i kokoske a po Bgd setaju kerove i to im je lepo.Posla kukaju tezak zivot.Pa nije tezak,nego puno je neradnika!!!
Podelite komentar