
Sestri pokazivao pištolj, pa je upucao u Novom Pazaru: Mrtav radnik u Železari, nađen snimak tragedije
Telegraf.rs i ovog jutra objavljuje najvažnije vesti iz crne hronike u Srbiji.
Umalo tragedija dogodila se juče u Novom Pazaru. Sumnja se da je brat upucao sestru dok joj je pokazivao pištolj! Ona se nalazi u bolnici, mladić je uhapšen. Oružje je nađeno u blizini jezera! Njemu je određeno policijsko zadržavanje.
Nekoliko sati trajao je uviđaj, a ceo snimak možete pogledati.
Istraga: Ko je mladiću prodao pištolj?
U pucnjavi koja se juče oko 15 časova dogodila u blizini Univerziteta u Novom Pazaru, ranjena je devojka (19), nakon što je, prema prvim informacijama, njen brat D. A. (24) nehotice ispalio hitac iz vatrenog oružja.
Kako navode očevici, D. A. je navodno pokazivao pištolj svojoj mlađoj sestri u stanu ili neposrednoj blizini kuće kada je oružje opalilo, a metak pogodio devojku u predelu stomaka. Ranjena je hitno prevezena u novopazarsku Opštu bolnicu gde joj je ukazana lekarska pomoć.
Prema nezvaničnim saznanjima iz istrage, ne radi se o namernom pokušaju ubistva, već o nesmotrenom rukovanju oružjem koje se završilo ranjavanjem. Istraga je u toku, a biće utvrđeno poreklo oružja i kako je ono dospelo u posed dvadesetčetvorogodišnjaka.
Komšije su i dalje u šoku, a mnogi ističu da je reč o porodici koja nije ranije imala problema sa zakonom.
Ovaj tragičan slučaj dodatno otvara pitanje dostupnosti i nelegalnog posjedovanja vatrenog oružja u urbanim sredinama.
Devojka je u stabilnom stanju. Ona je na Odeljenju intenzivne nege Opšte bolnice u ovom gradu, navodi Radio-televizija Novi Pazar.
“Metak koji ju je pogodio u stomak nije oštetio nijedan vitalni organ, ali će pacijentkinja i dalje biti pod stalnim lekarskim nadzorom”, rečeno je u Opštoj bolnici u Novom Pazaru.
Mrtav radnik: Čeka se obdukcija
Policija u Smederevu juče je zatekla mrtvog radnika N.D. (43) u Železari. Nezvanično, tokom istrage došlo se do snimka na kom se vidi da se, nezvanično, muškarac bacio pod voz. Istragu vodi Više javno tužilaštvo u Smedrevu koje je naredilo obdukciju tela.

Maloletnik silovao obolelu devojčicu (14)
Viši sud u Nišu odredio je do 30 dana pritvora 17-godišnjaku osumnjičenom da je obljubio 14-godišnjakinju, potvrđeno je danas Tanjugu u tom sudu.
MUP je u ponedeljak saopštio da je sedamnaestogodišnji mladić iz Niša osumnjičen za izvršenje krivičnog dela silovanje.
On je, kako se sumnja, 13. jula obljubio 14-godišnju devojčicu.
U pitanju je bolesna devojčica.
Ženi zarila nož u pluća u Južnom bulevari
U Višem javnom tužilaštvu u Beogradu juče je saslušana Sara M. (19) zbog postojanja osnova sumnje da je 8. jula 2025. godine oko 23:30 časova u Ulici Južni bulevar zajedno sa NN ženskom osobom pokušala da liši života oštećenu M.S. prilikom izvršenja krivičnog dela razbojništva.
Osumnjičena se na saslušanju branila ćutanjem, odnosno iskoristila je svoje zakonsko pravo da ne iznosi odbranu.
Nakon saslušanja postupajući javni tužilac je sudiji za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu predložio da osumnjičenoj odredi pritvor da ne bi uticala na svedoke, da ne bi ponovila krivično delo u kratkom vremenskom periodu, kao i zbog uznemirenja javnosti.
Naredbom o sprovođenju istrage Sari M. se na teret stavlja krivično delo Teško ubistvo u pokušaju iz člana 114, stav 1 tačka 4 u vezi člana 30 Krivičnog zakonika.Postoje osnovi sumnje da su se Sara M. i NN ženska osoba kretale iz pravca Autokomande ka ulici Južni bulevar, kada su na početku ulice uočile oštećenu M.S. koja se kretala iz Nebojšine ulice prema ulici Južni bulevar, pa su nastavile da je prate.
Nakon što joj je prišla iza leđa, Sara M. je oštećenu najpre uhvatila za kosu, a potom joj oštrim predmetom nanela povredu u predelu vrata, nakon čega je kuhinjskim nožem ubola oštećenu u predelu gornjeg dela leđa i tom prilikom joj nanela teške telesne povrede opasne po život.
Potom su oštećenu oborile na kolovoz, kojom prilikom je NN ženska osoba pokušala da iz ruke oštećene otrgne torbu, a kako nije uspela, uzela je iz torbe novčanik u kojem su se nalazila lična dokumenta oštećene, kao i novac u iznosu od 4.200 dinara, nakon čega su obe pobegle preko kolovoza ulice Južni bulevar ka obližnjem parku u ulici Sime Igumanova. Prilikom bekstva sa lica mesta osumnjičena Sara M. je, kako se sumnja, odbacila nož na travnatu površinu, dok je NN ženskoj osobi ispao novčanik oštećene prilikom trčanja između zgrada u ulici Sime Igumanova.
Cela Srbija tuguje za Zlatijom
Zlatija Lazarević (48) iz mesta Vlakonja kod Boljevca, poginula je u petak pošto je pala sa traktora koji je vozio njen suprug. Sa njima je na traktoru bio i njihov sin. Porodica i prijatelji neutešni su nakon tragičnog gubitka, a od Zlatije se opraštaju potresnim porukama na društvenim mrežama.

Nesreća se, podsetimo, dogodila u petak 11. jula oko 17 časova i to na putu od porodične kuće do njive. Sumnja se da je Zlatiji pozlilo dok je sedela na blatobranu traktora i u jednom trenutku je pala sa mehanizacije kojom je upravljao njen suprug. Iako su je odvezli u bolnicu u teškom stanju, lekari nisu uspeli da joj spasu život i ona je preminula.
Suđenje za ubistvo u zatvoru u "Padinskoj Skeli
Ekipa "Telegarf.rs" juče je pratila celo suđenje za ubistvo zatvorenika Stanimira Brajkovića (74).

Sve o ovom slučaju možete pročitati OVDE.
(Telegraf.rs)
Video: Luka (28) povređen, pas uginuo, cela zgrada evakuisana zorom ranom: Hodnik i stan gde je izbio požar
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.