Radionice i predavanja samo na papiru: Uhapšen osumnjičeni da je oštetio budžet grada za više od 7 MILIONA

A. S.
A. S.    ≫   
Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Pripadnici policije su po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu uhapsili J. Č, zbog sumnje da je izvršio produženo krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica.

Kako je saopštilo Više javno tužilaštvo u Novom Sadu, dosadašnja istraga ukazuje na sumnju da je udruženju građana "Centar lokalnog aktivizma mladih FUTURA", u kojem je osumnjičeni bio odgovorno lice i zakonski zastupnik, iz budžeta Grada Novog Sada odobreno ukupno 7.041.000 dinara za realizaciju 19 projekata.

Prema navodima tužilaštva, aktivnosti predviđene tim projektima nisu realizovane, iako je osumnjičeni davaocima sredstava dostavljao izveštaje u kojima je prikazivao da su projekti sprovedeni. U izveštajima su, kako se sumnja, bili navedeni sadržaji poput radionica, predavanja i drugih aktivnosti koje nikada nisu održane.

Na taj način je, prema sumnjama istražnih organa, Gradu Novom Sadu pričinjena imovinska šteta u ukupnom iznosu od 7.041.000 dinara.

Na osnovu odobrenja Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, osumnjičenom J. Č. je određeno zadržavanje do 48 časova, u kom roku će u skladu sa zakonom biti priveden i saslušan u Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu.

(Telegraf.rs)

Video: Dr Dragana Košević: Nelečena hipertenzija, virusi i tahikardija su opasni za kardiovaskularni sistem

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Maximus

    28. jul 2026 | 10:09

    Manje više u svim opštinama je slična stvar.Zloupotrebe i fingiranje.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA