SAČEKUŠA NA BICIKLU U SURČINU! Najnoviji detalji ubistva Eleka: Prišao mu i ispalio hitac u slepoočnicu!
Sumirano
- U Surčinu ubijen Novica Elek, poznat po kriminalnim delima.
- Napadač izveo sačekušu, pucao u glavu iz blizine.
- Ubica pobegao na biciklu, koji je kasnije pronađen.
- Policija pokrenula akciju "Vihor 3", blokirala ključne saobraćajnice.
- Elek poznat po učešću u "pljački veka" i nasilju u porodici.
U surčinskoj Ulici Marka Raba večeras je izvedena brutalna i precizno isplanirana sačekuša u kojoj je ubijen Novica Elek (45), čovek sa debljim policijskim dosijeom i dobro poznato ime sa stranica crne hronike, a policija intezivno traga za ubicom!
Prema najnovijim informacijama sa terena, napadač je tačno znao kretanje žrtve. Vrebao je trenutak i Eleku prišao u sekundi kada je ovaj izlazio iz svog vozila, nakon čega je iz neposredne blizine ispalio smrtonosni hitac direktno u glavu.
Ekipa Hitne pomoći ubrzo je stigla na mesto napada, ali su lekari mogli samo da konstatuju smrt. Na telu žrtve uočena je ulazna rana u predelu leve slepoočnice.
UBICA SKRIVAO LICE, POBEGAO NA BICIKLU PA GA ODBACIO!
Prvi rezultati istrage i svedočenja očevidaca ukazuju na to da se egzekutor odmah nakon pucnjave dao u bekstvo biciklom, krećući se iz Ulice Marka Raba ka Vojvođanskoj ulici.
Bicikl koji je napadač koristio ubrzo je pronađen odbačen nedaleko od mesta zločina. Forenzičari trenutno detaljno pregledaju pronađeno vozilo kako bi izolovali potencijalne DNK tragove i otiske prstiju, iako je osumnjičeni nosio zaštitnu opremu.
- Sve raspoložive snage su na terenu, akcija 'Vihor 3' je u punom zamahu i doslovno pretražujemo svaki pedalj," otkriva dobro obavešten izvor iz istrage.
- Inspektori intenzivno tragaju za osumnjičenim na osnovu operativnih podataka i svedočenja očevidaca sa lica mesta. U pitanju je mlađi muškarac koji je u trenutku napada bio obučen u usku crnu majicu i crni šorc. Izuzetno važan detalj jeste da je ubica nosio naočare i hirurške rukavice, što jasnije ukazuje na to da je reč o dobro pripremljenoj likvidaciji i pokušaju da se ne ostave DNK tragovi- doadaje naš izvor.
Izvor našeg portala potvrđuje i ključni detalj bekstva:
- Egzekutor je sa mesta zločina pobegao na biciklu, ali ga je ubrzo odbacio nedaleko od ulice u kojoj se dogodila sačekuša. Policija je to vozilo pronašla i zaplenila - dodaje izvor.
OPSADNO STANJE: NA SNAZI AKCIJA "VIHOR 3"
Svi izlazi iz Surčina, ključne saobraćajnice, mostovi i kontrolne tačke širom Beograda su pod potpunom blokadom. Na terenu su jake policijske snage koje pretresaju sumnjiva vozila i prolaznike u potrazi za odbeglim napadačem.
KO JE UBIJENI NOVICA ELEK?
Ubijeni Elek godinama je poznat organima reda i pravosuđu. Njegovo ime spominjalo se u okviru čuvene "pljačke veka" iz marta 2011. godine, kada je iz konvoja firme "Sekjuritas" u Beogradu oteto oko 800.000 evra (83 miliona dinara), mada je u tom postupku usled nedostatka dokaza pravosnažno oslobođen.
Osim toga, Elek je odslužio višegodišnju zatvorsku kaznu zbog porodičnog nasilja nakon što je 2016. u Surčinu pucao bivšoj supruzi u noge, a u policijskim evidencijama povezivan je i sa ilegalnom trgovinom narkoticima.
Dežurni tužilac Višeg javnog tužilaštva i forenzičari obavljaju uviđaj na mestu ubistva, prikupljaju tragove i analiziraju snimke sa okolnih nadzornih kamera kako bi se ušlo u trag ubici.
(Telegraf.rs)
Video: Snimili smo najjači auto u Srbiji, pogledjte šta radi na auto-putu
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Dejan
A šta radi takav zlotvor uopšte na slobodi? Ovo društvo se ovim oslobodilo jedne ljige.
Podelite komentar
Jasim
Taj i nije bio za ovaj svet
Podelite komentar
Kvapil
Boze me oprosti, dobro je sto su ga ubili. Ulice su bezbednije i deca.
Podelite komentar