≫
Davanje dece rođacima koji ih nemaju: Fenomen koji odavno postoji u Crnoj Gori, ali o kome se samo šaputalo
≫
Profesorka Maslovarić objasnila je da iza ovog fenomena stoje dva ključna faktora- jedan je ekonomski, a drugi biološki
Poštovani čitaoci,
Molimo vas da se pridržavate sledećih pravila za pisanje komentara:
- Neophodno je navesti ime i e-mail adresu u poljima označenim zvezdicom, s tim da je zabranjeno ostavljanje lažnih podataka.
- Komentari koji sadrže psovke, uvrede, pretnje i govor mržnje na nacionalnoj, verskoj, rasnoj osnovi ili povodom nečije seksualne opredeljenosti neće biti objavljeni.
- Prilikom pisanja komentara vodite računa o pravopisnim i gramatičkim pravilima.
- Tekst komentara ograničen je na 1500 karaktera.
- Nije dozvoljeno postavljanje linkova odnosno promovisanje drugih sajtova kroz komentare, te će takve poruke biti označene kao spam, poput niza komentara istovetne sadržine.
- Komentari u kojima nam skrećete pažnju na propuste u tekstovima neće biti objavljeni, ali će biti prosleđeni urednicima, kao i oni u kojima nam ukazujete na neku pojavu u društvu, ali koji zahtevaju proveru.
- NAPOMENA: Komentari koji budu objavljeni predstavljaju privatno mišljenje autora komentara, to jest nisu stavovi redakcije Telegrafa.
<% message.text %>
Dalibor
Alo, tražiti od žene da ti rodi dete i onda ga dati sestri je primitivan i sebičan čin, ne samo pram majci tog deteta nego i pram samom detetu?! Zašto, da bi tvoj brat ili sestra bili ispunjeni da imaju te žene dete?’ Ma jelte?! To je primitivno maloumno ponašanje! Ako brat ili sestra nemogu da imaju dece, mogu da prisvoje deme iz doma za nezbrinutu decu! Sam čin prihvatanja tako nešto je gnusan i sebičan pa i bezobrazan! Detetu je mesto uz majku, oca i braću i sestre! Deca su pod br 1, a ostalo je sekundarno!
Jasna
Nikad, nikome ne bih dala svoje dijete.
Marina
To je postojalo ili postoji u Srbiji. Moj školski drug je živeo sa stricem i starinom u kući. Roditelji i mladji brat živeli u drugoj u dvorištu. Uvek mi je bilo čudno.