Drama u Rijeci: Nadstrešnica pala na stakleni zid vrtića tokom radova, deca bila unutra

M. P.
M. P.    ≫   
Čitanje: oko 3 min.
  • 0

Roditelji jednog dečjeg vrtića u Rijeci su u šoku. Tokom radova na dogradnji vrtića došlo je do pada nadstrešnice koja je pala na ulaz u predvorje vrtića i razbila čitav stakleni zid, jvlja Dnevnik.hr.

Najveći šok izazvalo je to što je vrtić u tom trenutku normalno radio, deca i svo osoblje bili su prisutni dok su radovi trajali, a upravo se u tom delu objekta nalaze i dve vrtićke grupe.

Incident se dogodio u vrtiću Galeb 11. juna, a informacije o ovom nezapamćenom događaju roditelji su razmenili u zajedničkim grupama. Tvrde da vrtić sve pokušava da zataška.

"U tom delu vrtića deca se ponekad igraju, a i roditelji ih često tamo presvlače i tuda stalno neko prolazi", napisao je jedan od roditelja u grupi i dodao kako ništa na tom mestu nije bilo obezbeđeno, označeno niti je sprovedena bilo kakva bezbednosna mera u skladu sa stručnim pravilima.

"Zamislite da se u tom trenutku vaše dete slučajno našlo ispred tog staklenog zida, ili neka od vaspitačica, spremačica, ili bilo ko od nas?", pita se roditelj koji smatra da neko za ovo mora da snosi odgovornost.

Pita se i ko je izdao dozvolu da se radnim danom, dok su deca u vrtiću, ruši nadstrešnica.

Roditelji u šoku

Ogorčeni roditelji su u šoku. Tvrde da nisu na vreme obavešteni i da je tragedija izbegnuta čistom srećom.

"Najviše nas je pogodilo to što nam niko ništa nije rekao", kaže jedna ogorčena majka, koja smatra da je ovakav odnos prema roditeljima potpuno neprimeren.

"Dete vodiš u ustanovu za koju veruješ da je bezbedna, a onda se ovo desi. Da li je normalno da oni ruše i buše beton dok deca spavaju?", pita se majka, koja dodaje da joj se i dete žalilo da nije moglo da spava. Nisu bili obavešteni ni o radovima, ni o nesreći.

"Došla je i nova gradonačelnica i to s kacigom. Zamislite, ona dolazi u vrtić s kacigom, a deca i mi koji tu svaki dan prolazimo, nama ne treba kaciga", ogorčena je majka.

Kaže da će tokom leta decu preseliti u drugi objekat, ali ona razmišlja da svoje dete ispiše iz ovog vrtića zbog ovog incidenta. "Ti radovi sigurno neće biti gotovi godinu dana, a vrtić normalno radi."

Oglasio se grad

O incidentu se oglasio i Grad Rijeka saopštenjem u kojem navodi da je rušenje nadstrešnice bilo predviđeno projektom i da su preduzete sve bezbednosne mere. Radovi se izvode prema glavnom i izvedbenom projektu, na osnovu pravosnažne građevinske dozvole.

"Prostor prema vrtiću ograđen je žičanom mrežom obloženom geotekstilom, a osoblje vrtića je o rušenju bilo obavešteno. Zdravstvena radnica dala je uputstva vaspitačicama da tokom izvođenja radova ne izlaze iz prostorija i ne borave u hodniku. Pored toga, dva radnika izvođača lično su obezbeđivala prostor u slučaju eventualnih nepredviđenih situacija", navodi se u saopštenju.

"Prema zajedničkoj proceni svih uključenih, postignut je odgovarajući nivo fizičke zaštite i unutrašnji prostor je ocenjen kao potpuno bezbedan za upotrebu", navode iz Grada, prenosi Rijeka danas.

Vrtić je posetila i nova gradonačelnica Iva Rinčić, koja je istakla da je najvažnije da niko nije povređen, te da je prostor odmah ograđen i stavljen van funkcije.

Direktorka vrtića obavestila je roditelje o događaju na roditeljskom sastanku, a radovi su privremeno obustavljeni do prelaska dece u drugi objekat.

(Telegraf.rs)

Video: Hapšenje u Zagrebu

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA