Nevreme stiže u region! Prete obilni pljuskovi sa grmljavinom i orkanska bura: Evo gde će vejati sneg
Sve više jača ciklon iznad centralnog Mediterana, koji će doneti jaku promenu vremena našem regionu. Istovremeno, nad severnom Evropom i Atlantiklm nalazi se veoma snažan anticklon, koji će omgućuti prodor hladnije vazušne mase prema našem području.
Ciklon sa Mediterana već noćas će doneti veoma obilnu kišu i jake pljuskove sa grmljavinom oblasti Jadrana.
U sredu se tokom celog dana jaki pljuskovi sa grmljavinom očekuju u oblasti Jadrana, naročito u Dalmaciji, u Hercegovini i na jugu Crne Gore.
Lokalno bi palo i više od 100 litara kiše po kvadratnom metru, uz opasnost od urbanih poplava i bujica.
Na planinama će vejati sneg. Tokom dana kiša će preći u susežicu i sneg i u nižim predelima kontinetalne Hrvatske, na severozapadu i zapadu Bosne, kao i na severu Crne Gore.
Do četvrtka se na planinama očekuje i do dvadesetak centmetara snega, naročito u planinama Slovenije i u Gorskom kotaru. Lokalno u ovim predelima može pasti i do 30 cm snega.
Na južnom delu Jadrana duvaće jak južni vetar, dok će na severnom Jadranu i na planinama duvati jak i olujni severni vetar, ispod Velebita orkanska bura sa udarima od 160 km/h.
Bura, sneg i kiša praviće ogromna problem u saobraćaju, pa se tokom srede preporučuje ogroman oprez i da se redovno prate državne i nadležne službe.
Pogoršanje vremena iz regiona zahvatiće i Srbiju, pa u sredu sledi jači preokret vremena.
Stabilizacija vremena u regionu sledi već od četvrtka.
(Telegraf.rs)
Video: Lazar Lisinac, jedan od najboljih studenata medicine u Srbiji, oglasio se za Telegraf
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.